Trwa ładowanie...

PIT 2024. Do kiedy złożyć zeznanie podatkowe? Ostateczny termin coraz bliżej

Od czwartku 15 lutego można rozliczać podatek za 2023 rok. Deklaracje należy złożyć do Urzędu Skarbowego w określonym terminie. Istnieje również możliwość, że dokumenty zostaną automatycznie zaakceptowane. Kiedy? Do kiedy można rozliczyć PIT?

Termin rozliczenia PIT. Do kiedy złożyć deklaracje za 2023 rok?Termin rozliczenia PIT. Do kiedy złożyć deklaracje za 2023 rok?Źródło: Adobe Stock
d49sj17
d49sj17

Początek roku tradycyjnie jest okresem rozliczeń podatkowych. Deklaracje za poprzedni rok podatkowy muszą zostać złożone do Urzędu Skarbowego w odpowiednim terminie. Jakim? Osoby, które wciąż nie rozliczyły podatku, mają na to coraz mniej czasu.

Do kiedy rozliczyć PIT za 2023? Możliwa automatyczna akceptacja

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rozliczenie podatku za poprzedni rok należy złożyć do końca kwietnia kolejnego roku podatkowego. Oznacza to więc, że PIT za 2023 r. można złożyć do wtorku 30 kwietnia 2024 roku. Termin ten dotyczy rozliczeń PIT 28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 PIT-38 oraz PIT-39.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polska przestawia gospodarkę na nowe tory. Będzie nowy podatek?

Co ważne, e-Urząd Skarbowy może również samodzielnie zaakceptować deklaracje podatników rozliczających się na podstawie deklaracji PIT-37 oraz PIT-38, w ostatecznym terminie składania rozliczeń. Warto jednak zalogować się do systemu, by sprawdzić poprawność wypełnionych danych czy wykazać przysługujące podatnikowi ulgi.

d49sj17

Rozliczenie podatku za 2023. Jak rozliczyć PIT?

Deklaracje podatkowe można rozliczyć przez usługę Twój e-PIT oraz system e-Deklaracje. Jak informuje resort finansów, są to obecnie najpopularniejsze kanały przesyłania rozliczeń. Dostępne w systemie dokumenty, są wstępnie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową - można je zaakceptować, wprowadzić w nich zmiany lub odrzucić.

Deklaracje PIT za 2023 rok można złożyć również w formie papierowej - osobiście w Urzędzie Skarbowym lub wysyłając je na adres odpowiedniej placówki. Co jednak istotne, osoby, które zdecydują się na wysłanie rozliczeń za pośrednictwem poczty, powinny pamiętać, że należy zrobić to przed upływem ostatecznego terminu składania deklaracji, czyli do końca kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49sj17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49sj17