WP

PIT, z którym trzeba się pospieszyć. Wniosek tylko do 16 kwietnia

Jeśli chcemy, by to skarbówka rozliczyła za nas PIT, musimy zgłosić się do niej najpóźniej w połowie miesiąca. Został nam więc już tylko tydzień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wniosek PIT-WZ składa się przez internet - wizyta w urzędzie nie jest potrzebna.
Wniosek PIT-WZ składa się przez internet - wizyta w urzędzie nie jest potrzebna. (Forum, Fot: Krystian Maj)
WP

Tylko do 16 kwietnia można składać wniosek PIT-WZ - przypomina w poniedziałek Ministerstwo Finansów. Jest to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy.

Fiskus, na podstawie informacji z naszego zakładu pracy oraz informacji zawartych we wniosku PIT-WZ, wypełni za nas PIT-a i udostępni na Portalu Podatkowym, a my później będziemy musieli tylko zatwierdzić.

Zobacz też: Emilewicz o podatkach: każdy powie, że wolałby, żeby ich nie było

WP

We wniosku PIT-WZ można przekazać urzędowi informacje m.in. o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne czy podwyższonych kosztów uzyskania przychodów. Można też wskazać, na jaką organizację chcemy przekazać 1 proc. naszego podatku.

Nie ma znaczenia, czy rozliczasz się sam, czy wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci, we wniosku wskażesz sposób rozliczenia - podaje Ministerstwo Finansów.

Wniosek PIT-WZ możnazłożyć tutaj. Jeśli PIT chcemy wypełnić samodzielnie, w tym roku mamy na to czas to 2 maja.

WP
WP
WP