Trwa ładowanie...
d7tbe74

PKN liczy, że w XI będzie krótka lista podmiotów zainteresowanych Anwilem

03.11. Warszawa (PAP) - PKN Orlen liczy, że w listopadzie powstanie krótka lista podmiotów zainteresowanych kupnem Anwilu. Do końca roku koncern spodziewa się pierwszych ofert na...

d7tbe74
d7tbe74

03.11. Warszawa (PAP) - PKN Orlen liczy, że w listopadzie powstanie krótka lista podmiotów zainteresowanych kupnem Anwilu. Do końca roku koncern spodziewa się pierwszych ofert na Polkomtel - powiedział dziennikarzom Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

"Jeśli chodzi o Anwil, wysłaliśmy zapytania do ponad stu podmiotów, inwestorów branżowych i finansowych. Otrzymaliśmy kilkanaście pozytywnych odpowiedzi" - powiedział Jędrzejczyk.

"W listopadzie powinny zostać złożone wstępne oferty i powinna powstać krótka lista podmiotów" - dodał.

Jędrzejczyk poinformował, że PKN do końca roku zdecyduje czy swój pakiet w Polkomtelu sprzedać poprzez giełdę, czy inwestorowi.

d7tbe74

"Mamy dwa scenariusze: IPO albo sprzedaż do inwestora branżowego lub finansowego. Obie ścieżki rozważamy. Do końca roku podejmiemy decyzję, którą z nich obrać" - powiedział.

Dodał, że spodziewa się, że pierwsze oferty na Polkomtel wpłyną do końca roku.

Wcześniej Jędrzejczyk poinformował, że wpływy gotówkowe z ewentualnych transakcji sprzedaży Anwilu i Polkomtela możliwe byłyby najwcześniej w przyszłym roku. (PAP)

morb/ pel/ ana/

d7tbe74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7tbe74