Trwa ładowanie...
dbqesme

PKN Orlen nie zaakceptował złożonej przez ZA Puławy oferty nabycia akcji Anwilu

02.06. Warszawa (PAP) - PKN Orlen nie zaakceptował złożonej przez ZA Puławy oferty nabycia akcji Anwilu. Zdecydowano o zakończeniu negocjacji - poinformowały Puławy w...

dbqesme
dbqesme

02.06. Warszawa (PAP) - PKN Orlen nie zaakceptował złożonej przez ZA Puławy oferty nabycia akcji Anwilu. Zdecydowano o zakończeniu negocjacji - poinformowały Puławy w komunikacie.

"Ze względu na występującą rozbieżność stanowisk obydwie strony postanowiły o zakończeniu negocjacji" - napisano w komunikacie.

W połowie kwietnia zarząd PKN Orlen zdecydował o przyznaniu dla Zakładów Azotowych Puławy wyłączności negocjacyjnej w procesie sprzedaży pakietu 84,79 proc. akcji Anwilu do 30 czerwca 2010 r.

Zakupem 84,79 proc. akcji Anwilu od PKN Orlen było zainteresowanych trzech inwestorów, wśród nich ujawniły się jedynie ZA Puławy.

Grupa Anwil jest znaczącym producentem nawozów i największym w krajach CEE producentem polichlorku winylu (PCW). W 2009 r. grupa miała ponad 2,5 mld zł przychodów i zysk netto w wysokości 66 mln zł.

PKN Orlen ma 84,79 proc. akcji Anwilu. Pakiet 5,56 proc. akcji tej chemicznej spółki ma Skarb Państwa, a 4,15 proc. gdańska Energa.(PAP)

gsu/ gor/

dbqesme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbqesme