Trwa ładowanie...
d42xat4
06-03-2017 14:57

PKO BP: Bardzo trudno będzie ograniczyć skalę wzrostu kosztów sektora w br.

Warszawa, 06.03.2017 (ISBnews) - O skali wzrostu kosztów, które sektor bankowy poniesie w 2017 roku zdecydują trzy czynniki: wzrost płacy minimalnej, wzrost kosztów usług pocztowych oraz ostateczna wielkość opłat na Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), ocenił wiceprezes PKO BP Bartosz Drabikowski. 

d42xat4
d42xat4

"O kosztach w sektorze w tym roku zdecydują trzy czynniki. Pierwszy to wzrost płacy minimalnej, który powoduje, że dostawcy usług dyktują wyższe ceny. Drugi to wzrost kosztów usług pocztowych, związany m.in. z tym, że Poczta nie ma właściwie konkurencji. Trzeci to koszty BFG - na razie robimy wyliczenia dla opłaty ostrożnościowej, ale pozostaje cały obszar związany z restrukturyzacją" - powiedział Drabikowski w rozmowie z ISBnews.

"To jest rozmowa o tym, jak zminimalizować skalę wzrostu kosztów, a nie o tym, czy koszty spadną w tym roku" - podkreślił.

W końcu lutego br. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) określiła łączną kwotę składek na fundusz gwarancyjny banków w br. w wysokości 915 mln zł. Łączną kwotę składek na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków ustalono na 1 182 mln zł.

(ISBnews)

d42xat4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42xat4