Trwa ładowanie...
d4iewvb

PKO BP chce kontynuować politykę wypłacania dywidendy

04.01. Warszawa (PAP) - PKO BP chce kontynuować politykę wypłacania dywidendy. Zarząd banku w kwietniu przedstawi rekomendację w sprawie podziału zysku za 2012 rok - powiedział w...

Share
d4iewvb

04.01. Warszawa (PAP) - PKO BP chce kontynuować politykę wypłacania dywidendy. Zarząd banku w kwietniu przedstawi rekomendację w sprawie podziału zysku za 2012 rok - powiedział w TVN CNBC Zbigniew Jagiełło, prezes banku.

"Rekomendacja będzie w kwietniu (...). PKO BP (...) regularnie wypłaca dywidendę i chcemy tę politykę kontynuować, natomiast wielkość będzie zależała od naszych apetytów dotyczących wzrostu gospodarczego, wzrostu kredytowania naszych klientów czy ewentualnych przejęć na rynku polskim" - powiedział Jagiełło.

W grudniu 2012 roku prezes PKO BP informował PAP, że w świetle kryteriów przedstawionych przez Komisję Nadzoru Finansowego PKO BP jest uprawniony do wypłaty dywidendy z zysku wypracowanego w 2012 roku.

Z zysku osiągniętego w 2011 roku PKO BP na dywidendę przeznaczył 1,59 mld zł, co dawało 1,27 zł dywidendy na akcję. Na dywidendę trafiło wówczas 40,15 proc. zysku netto za 2011 rok. (PAP)

seb/ ana/

d4iewvb

Podziel się opinią

Share
d4iewvb
d4iewvb