Trwa ładowanie...
d12mhnm

PKO BP, PZU, Dom Development i AB wśród top picków Millennium DM na kwiecień

23.04. Warszawa (PAP) - Millennium DM wskazał PKO BP, PZU, Dom Development, AB, Lentex, SMT, Amikę, Relpol i Elemental Holding jako swoich faworytów na kwiecień. Dom maklerski...

d12mhnm

23.04. Warszawa (PAP) - Millennium DMMillennium DM (Zobacz rekomendacje Millennium DM») wskazał PKO BPPKO BP (Zobacz notowania spółki »), PZUPZU, Dom DevelopmentDom Development, ABAB, LentexLentex, SMT, AmikęAmikę, RelpolRelpol i Elemental Holding jako swoich faworytów na kwiecień. Dom maklerski radzi natomiast unikać w kwietniu inwestycji w akcje GPWGPW, Impela, ES Systemu, NeukiNeuki, Pelionu i Medicalgorithmics.

Analitycy Millennium DMMillennium DM wskazali w raporcie, że pozytywnie na PKO BPPKO BP mogą wpływać potencjalne, pozytywne efekty synergii po przejęciu Nordea Banku oraz zatrzymanie spadku wyniku odsetkowego i poziomu rezerw. PZUPZU ma z kolei skorzystać na możliwej wysokiej dywidendzie, która jest obecnie zdaniem analityków przyćmiona przez nieuzasadnione obawy o mniej istotny dla PZUPZU
segment majątkowy.

W ocenie analityków Millennium DMMillennium DM nieuzasadniony jest ponadto ostatni spadek kursu Dom DevelopmentDom Development, który zniżkował poniżej 50 zł. Analitycy przypomnieli, że 12 czerwca przypada dzień prawa do 2,2 zł dywidendy na akcję dewelopera.

W raporcie eksperci zwrócili również uwagę na niską wycenę ABAB. Zdaniem Millennium DMMillennium DM hurtownicy IT powinni w tym roku nadal poprawiać zyski.

d12mhnm

Z mniejszych spółek na listę kwietniowych faworytów trafiły LentexLentex, SMT, AmikaAmika, RelpolRelpol i Elemental Holding. Ze względu na wcześniejszy wzrostu kursów z listy tzw. top picks Millennium DMMillennium DM w kwietniowym raporcie usunięto natomiast PekaoPekao, Bank HandlowyBank Handlowy oraz ABC Data.

W ocenie ekspertów Millennium DMMillennium DM złe perspektywy w kwietniu mają m.in. akcje GPWGPW, w przypadku której spadek roli OFE na polskim rynku kapitałowych niekorzystnie wpływa na obroty. Odradzają również inwestycję w papiery Impela gdzie negatywnymi czynnikami są brak dywidendy w 2014 roku oraz wpływ zmian legislacyjnych (spadek dopłat dla ZPCh i wyższe koszty pracy).

Millennium DMMillennium DM negatywnie ocenia również m.in. NeukęNeukę i Pelion. Pierwsza spółka jest zdaniem analityków droga jak na hurtownika leków, a drugiej w bieżącym roku spółce będzie trudno poprawić zyski po obniżce marży hurtowej na leki refundowane.

Analitycy odradzą też zakup akcji ES Systemu oraz Medicalgorithmics. (PAP)

kuc/ ana/

d12mhnm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mhnm