Trwa ładowanie...
d2lztz5

PKO BP szacuje swój udział w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców na ok. 140 mln zł

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - PKO Bank Polski szacuje, że jego udział w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców w BGK wyniesie ok. 140 mln zł, poinformował wiceprezes Piotr Mazur. 

Share
d2lztz5

"Szacujemy, że przy naszym udziale rynkowym w kredytach ten udział w funduszu wsparcia w BGK wyniesie ok. 140 mln zł" - powiedział Mazur podczas konferencji prasowej.

W ub. miesiącu parlament uchwalił ustawę o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Jej celem ustawy jest zapewnienie wsparcia finansowego osobom, które na skutek obiektywnych okoliczności znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a jednocześnie są zobowiązane do spłaty rat kredytu mieszkaniowego stanowiącego znaczne obciążenie dla ich domowych budżetów.

Źródłem finansowania pomocy będzie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców o początkowej wysokości 600 mln zł, na który złożą się wpłaty kredytodawców proporcjonalne do udziału rynkowego w kredytach mieszkaniowych dla gospodarstw domowych, których opóźnienie w spłacie kapitału lub odsetek przekracza 90 dni.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d2lztz5

Podziel się opinią

Share
d2lztz5
d2lztz5