Trwa ładowanie...
duwe3ul

PKP Cargo odebrało kolejne 3 lokomotywy wielosystemowe od Siemensa

Warszawa, 27.07.2016 (ISBnews) - PKP Cargo odebrało trzy kolejne lokomotywy wielosystemowe Siemens Vectron i posiada już 9 z zamówionych 15 maszyn, podała spółka.

Share
duwe3ul

"Każda z dziewięciu lokomotyw odebranych dotychczas przez PKP Cargo od producenta jest dopuszczona do ruchu na terenie Polski i pięciu innych krajów UE: Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier" - czytamy w komunikacie.

Kolejne trzy podobne lokomotywy PKP Cargo odbierze w sierpniu, a odbiór ostatnich trzech z 15, mogących wjechać dodatkowo do Holandii, jest planowany do końca czerwca 2017 roku.

"Nowe Vectrony są nieustannie w ruchu, wykorzystujemy je w stu procentach. Lokomotywy wielosystemowe pozwalają nam samodzielnie prowadzić składy z Polski do kilku krajów Unii Europejskiej, bez konieczności podmiany środka trakcyjnego na granicy. Oznacza to optymalny czas przewozu oraz wyższy poziom obsługi klienta" - powiedział członek zarządu PKP Cargo ds. operacyjnych Jarosław Klasa, cytowany w komunikacie.

Lokomotywy Siemens Vectron są oznaczone w PKP Cargo jako seria EU46. Trzy nowoodebrane lokomotywy mają numery boczne 507, 509 i 510.
Do czasu odebrania od Siemensa pierwszych trzech Vectronów w styczniu tego roku PKP Cargo posiadało jedną własną lokomotywę wielosystemową i dzierżawiło dziewięć innych.

duwe3ul

Umowa na dostawę 15 lokomotyw, warta 315 mln zł, została podpisana we wrześniu 2015 r.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (47,8% udziału w rynku według masy i 55,9%% według pracy przewozowej w 2015 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

duwe3ul

Podziel się opinią

Share
duwe3ul
duwe3ul