Trwa ładowanie...
d11ve1q
02-11-2015 18:05

PKP Cargo złożyło pozwy w celu zapobieżenia strajkowi generalnemu

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - PKP Cargo złożyło powództwa o ustalenie nieistnienia sporów zbiorowych w poszczególnych zakładach spółki oraz na poziomie całej spółki, podano w komunikacie.

d11ve1q

"(?) w związku z zapowiedzianym przez organizacje związkowe działające w spółce na dzień 9 listopada 2015 r. rozpoczęciem strajku generalnego kroczącego, w dniu 2 listopada 2015 r. zostały złożone przez spółkę oraz pracodawców działających w ramach spółki, powództwa o ustalenie nieistnienia sporów zbiorowych w poszczególnych zakładach spółki oraz na poziomie całej spółki" - czytamy w komunikacie.

Powodem złożenia powództwa jest niezgodny z prawem, w opinii zarządu, sposób prowadzenia sporu zbiorowego przez działające w spółce organizacje związkowe w tym m.in.: brak wyczerpania przesłanek określonych w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych do prowadzenia zgodnego z prawem sporu oraz brak przeprowadzonego zgodnie z prawem referendum strajkowego, podano również.

"Pozwy te zawierają też wnioski o zabezpieczenie powództwa w postaci zakazania przeprowadzania akcji strajkowej do czasu rozstrzygnięcia żądania pozwów" - czytamy dalej.

Wcześniej spółka podała, powołując się na informację Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, że strajk generalny na terenie Śląskiego Zakładu PKP Cargo w Tarnowskich Górach ma rozpocząć się 9 listopada. Załoga protestuje m.in. przeciwko przenosinom siedziby zakładu śląskiego z Tarnowskich Gór do Katowic.

d11ve1q

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d11ve1q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11ve1q