Trwa ładowanie...
d24kwtv

PKP Cargo zrealizuje przewozy 1,5 mln ton węgla kamiennego dla Grupy Azoty

Warszawa, 09.03.2015 (ISBnews) - Grupa Azoty wybrała PKP Cargo w przetargu na wykonawcę przewozów 1,5 mln ton węgla kamiennego w okresie 12 miesięcy, począwszy od marca br., podał przewoźnik.

Share
d24kwtv

"Pod koniec lutego PKP Cargo wygrało przetarg na przewozy węgla kamiennego dla spółek wchodzących w skład Grupy Azoty. Łączna masa tego paliwa transportowanego na podstawie nowego kontraktu od marca przez najbliższy rok wyniesie około 1,5 mln ton. To o 300 tys. ton więcej niż w ubiegłym roku. Przetarg na przewozy węgla dla Grupy Azoty jest jednym z największych węglowych przetargów w 2015 roku" - czytamy w komunikacie.

Nowy kontrakt jest przedłużeniem dotychczasowej umowy, na podstawie której PKP Cargo obsługiwało Grupę Azoty w poprzednich latach. Dotychczas przewoźnik dostarczał węgiel do zakładów w Puławach, Kędzierzynie-Koźlu i Tarnowie. Od tego roku będzie dowoził to paliwo także do zakładów w Policach.

PKP Cargo przypomina, że pod koniec lutego przewiozło do Szwecji wyprodukowane przez Grupę Azoty nawozy, po raz pierwszy stosując nowe rozwiązanie logistyczne - połączenie przewozów kolejowych z transportem promowym i samochodowym. Dzięki temu uniknięto konieczności przeładunku nawozów w portach, co w efekcie skróciło o połowę całkowity czas przewozu.

d24kwtv

Grupa Azoty jest jednym z kluczowych klientów PKP Cargo, dla którego uruchamianych jest kilkanaście pociągów tygodniowo. Oprócz węgla wśród towarów przewożonych dla Azotów są między innymi nawozy, artykuły chemiczne i kontenery. Część przewozów jest realizowana pojedynczymi wagonami w systemie rozproszonym. Poza usługami przewozowymi podmioty z Grupy PKP Cargo wykonują na rzecz Grupy Azoty spedycję samochodową i kolejową w kraju i za granicą oraz obsługę graniczną i celną w imporcie ze wschodu.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d24kwtv

Podziel się opinią

Share
d24kwtv
d24kwtv