Trwa ładowanie...
d3d02n9

PKP i Semeko złożyły wniosek do UOKiK ws. utworzenia wspólnego przedsiębiorcy

Warszawa, 22.06.2015 (ISBnews) - Polskie Koleje Państwowe (PKP) oraz Semeko Grupa Inwestycyjna złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

Share
d3d02n9

Wniosek wpłynął 16 czerwca br., sprawa jest w toku, podano na stronie internetowej UOKiK.

"Zgłaszana koncentracja polega na zamiarze utworzenia przez wnioskodawców wspólnych przedsiębiorców dla celów realizacji wspólnego przedsięwzięcia w zakresie zagospodarowania nieruchomości położonej w Gdyni na terenie dzielnicy Śródmieście, pomiędzy ulicami Jana z Kolna, Janka Wiśniewskiego, Wendy oraz projektowaną ulicą Nową Węglową, poprzez zagospodarowanie tej nieruchomości, komercjalizację zespołu budynków, które zostaną wybudowane na ww. nieruchomości oraz sprzedaż lokali mieszkalnych" - czytamy w komunikacie.

Polskie Koleje Państwowe, jako jednostka dominująca wchodzi w skład Grupy PKP, składającej się dodatkowo ze spółek świadczących usługi m.in. na rynku kolejowym, energetycznym i teleinformatycznym głównie w Polsce, a także w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Semeko Grupa Inwestycyjna i spółki zależne wchodzące w skład Grupy Semeko prowadzą działalność głównie w zakresie robót budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

(ISBnews)

d3d02n9

Podziel się opinią

Share
d3d02n9
d3d02n9