Trwa ładowanie...
d2dbn3h
16-03-2016 07:53

PKP i Trios Dutch Hold. złożyły wniosek do UOKiK ws. wspólnego przedsięwzięcia

Warszawa, 16.03.2016 (ISBnews) - Polskie Koleje Państwowe S.A. (PKP) i Trios Dutch Holdings B.V. złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, który wybuduje biurowce i hotel w Poznaniu, podał Urząd.

d2dbn3h
d2dbn3h

Wniosek wpłynął 11 marca, sprawa jest w toku.

"Koncentracja dotyczy utworzenia przez Polskie Koleje Państwowe S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Trios Dutch Holdings B.V. z siedzibą w Amsterdamie (Holandia) wspólnego przedsiębiorcy w celu wybudowania kompleksu budynków biurowych i hotelu w Poznaniu" - czytamy w komunikacie.

PKP S.A., jako jednostka dominująca wchodzi w skład Grupy PKP, składającej się z 10 spółek świadczących usługi m.in. na rynku kolejowym i teleinformatycznym głównie w Polsce, a także w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Grupa TPG, do której należy Trios Dutch Holdings B.V. z siedzibą w Amsterdamie (Holandia) prowadzi działalność w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi, w tym w zakresie inwestycji kapitałowych, budowy, nabywania i najmu nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

(ISBnews)

d2dbn3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dbn3h