Trwa ładowanie...
d2u49b3
d2u49b3

PKP Intercity: Od soboty w ruchu 12 z 20 zamówionych Dartów

Warszawa, 15.02.2016 (ISBnews) - Od soboty, 20 lutego, w ruchu znajdować się będzie 12 z 20 zamówionych przez PKP Intercity pociągów Pesa Dart, obsługujących w sumie 16 połączeń kategorii InterCity (IC), wynika z komunikatu spółki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2u49b3

"PKP Intercity włącza do codziennego ruchu kolejne nowe pociągi. Od soboty, 20 lutego br., nowoczesne jednostki Pesa Dart rozpoczną kursowanie na trasie Wrocław - Białystok - Wrocław. Pasażerowie połączeń Słowacki (Wrocław - Białystok) i Orzeszkowa (Białystok - Wrocław) zamiast w wysłużonych wagonach podróżowali będą nowoczesnymi składami wyposażonymi w klimatyzację, ergonomiczne fotele, gniazdka, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, osób podróżujących z dziećmi czy rowerem. Na pokładach pociągów przewoźnik zaoferuje także dostęp do WiFi" - czytamy w komunikacie.

Poza Wrocławiem i Białymstokiem pociągi zatrzymywać się będą m.in. na stacjach w Warszawie, Łodzi, Sieradzu, Kaliszu czy Ostrowie Wielkopolskim, podano również.

Pierwszy z dostarczanych przez Pesę Bydgoszcz elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Dart rozpoczął kursowanie rozkładowe we wtorek, 29 grudnia, od przejazdu z Warszawy do Lublina.

23 maja ub.r. PKP Intercity i Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz podpisały umowę na zakup 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych Dart. Wartość projektu to ponad 1,3 mld zł.

(ISBnews)

d2u49b3

Podziel się opinią

Share
d2u49b3
d2u49b3