Trwa ładowanie...
d45afz4

PKP Intercity: Od soboty w ruchu 12 z 20 zamówionych Dartów

Warszawa, 15.02.2016 (ISBnews) - Od soboty, 20 lutego, w ruchu znajdować się będzie 12 z 20 zamówionych przez PKP Intercity pociągów Pesa Dart, obsługujących w sumie 16 połączeń kategorii InterCity (IC), wynika z komunikatu spółki.

Share
d45afz4

"PKP Intercity włącza do codziennego ruchu kolejne nowe pociągi. Od soboty, 20 lutego br., nowoczesne jednostki Pesa Dart rozpoczną kursowanie na trasie Wrocław - Białystok - Wrocław. Pasażerowie połączeń Słowacki (Wrocław - Białystok) i Orzeszkowa (Białystok - Wrocław) zamiast w wysłużonych wagonach podróżowali będą nowoczesnymi składami wyposażonymi w klimatyzację, ergonomiczne fotele, gniazdka, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, osób podróżujących z dziećmi czy rowerem. Na pokładach pociągów przewoźnik zaoferuje także dostęp do WiFi" - czytamy w komunikacie.

Poza Wrocławiem i Białymstokiem pociągi zatrzymywać się będą m.in. na stacjach w Warszawie, Łodzi, Sieradzu, Kaliszu czy Ostrowie Wielkopolskim, podano również.

Pierwszy z dostarczanych przez Pesę Bydgoszcz elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Dart rozpoczął kursowanie rozkładowe we wtorek, 29 grudnia, od przejazdu z Warszawy do Lublina.

23 maja ub.r. PKP Intercity i Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz podpisały umowę na zakup 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych Dart. Wartość projektu to ponad 1,3 mld zł.

(ISBnews)

d45afz4

Podziel się opinią

Share
d45afz4
d45afz4