Trwa ładowanie...
d2ywg8j

PKP Intercity ogłosiło przetarg na naprawę 110 lokomotyw

PKP Intercity rozpisało przetarg na przeglądy i naprawę 110 lokomotyw - poinformowała we wtorek rzeczniczka spółki Małgorzata Sitkowska. Przetarg ma być rozstrzygnięty na początku grudnia, a lokomotywy mają być naprawione w 2012 roku.

Share
d2ywg8j

Chodzi o przegląd, naprawę lub wymianę elementów i podzespołów lokomotyw oraz o sprawdzenie prawidłowego działania wszystkich ich instalacji i systemów. Przy wyborze oferty PKP Intercity będzie się kierować kryterium ceny, a także terminem udzielanej przez wykonawcę zadania gwarancji. Przewidziane postępowaniem przetargowym prace mają być zrealizowane w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

W przyszłym roku PKP Intercity chce wyremontować ogółem 1014 wagonów, 152 lokomotywy i 796 zestawów kołowych do wagonów. Plan spółki na 2011 r. obejmował naprawę prawie tysiąca wagonów. Ponadto przewoźnik skierował w tym roku do naprawy 59 lokomotyw i 554 zestawy kołowe do wagonów.

W październiku br. przewoźnik rozpisał przetarg na naprawy rewizyjne 748 wagonów pasażerskich, który ma być rozstrzygnięty w listopadzie. Ponadto PKP Intercity prowadzi dwa postępowania przetargowe, które zakładają zakup 30 nowych piętrowych wagonów do obsługi ruchu pasażerskiego na linii Warszawa-Łódź oraz modernizację 68 wagonów, które w przyszłości mają obsługiwać trasę ze Szczecina do Przemyśla.

Plany inwestycyjne przewoźnika na lata 2014-2020 obejmują modernizację ok. 400 wagonów, zakup 40 pociągów zespołowych (czyli bez wyodrębnionych wagonów), mogących osiągać prędkość do 160 km/godz., oraz zakup kilkudziesięciu piętrowych wagonów.

Obecnie spółka ma 1,5 tys. dopuszczonych do ruchu wagonów, z czego 1350 jest sprawnych i w każdej chwili gotowych do wyjazdu na tory.

d2ywg8j

Podziel się opinią

Share
d2ywg8j
d2ywg8j