Trwa ładowanie...

PKP PLK usunęły już wszystkie utrudnienia po nawałnicach, ale opóźnienia pociągów wciąż są olbrzymie

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały w niedzielę, że już zakończyły usuwanie "istotnych ograniczeń na sieci kolejowej" po nawałnicach, a pociągi przejeżdżają bez dodatkowych postojów. Nadal jednak występują bardzo duże opóźnienia pociągów, przekraczające nawet 3 godziny.

PKP PLK usunęły już wszystkie utrudnienia po nawałnicach, ale opóźnienia pociągów wciąż są olbrzymieŹródło: East News
dfcqx0y
dfcqx0y

Silne burze nad Polską spowodowały utrudnienia w ruchu pociągów na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Pomorzu i Kujawach. To efekt powalonych drzew i uszkodzeń sieci trakcyjnej. Jak informują PKP PLK, nikt nie został poszkodowany.

- PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły usuwanie istotnych dla pasażera ograniczeń na sieci kolejowej - poinformował w niedzielę rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec.

Rzecznik PKP PLK zaznaczył, że na terenie Pomorza wciąż z opóźnieniem dojeżdżają do celu pociągi dalekobieżne, które były zatrzymane przez trudne warunki atmosferyczne. Podkreślił, że w związku z utrudnieniami, na stacjach i przystankach "wzmocniono informacje dla pasażerów".

Przedstawiciel spółki kolejowej nie wspomina o skali opóźnień pociągów, a sięgają one nawet przeszło trzech godzin. Z informacji na Portalu Pasażera PKP wynika, że aż 185 minut, czyli 3 godziny i 5 minut opóźniony jest aktualnie pociąg PKP Intercity relacji Hel - Przemyśl Główny.

dfcqx0y

140 minut opóźnienia ma pociąg PKP Intercity Łuków - Terespol, a ok. 115 minut opóźnienia mają pociągi PKP Intercity relacji Białystok - Szczecin i Kołobrzeg - Kraków.

Wideo: Afera finansowa w PKP. Cały zarząd spółki z zarzutami

W niedzielę po 6 rano przywrócono jazdę trakcją elektryczną na odcinku Godętowo - Boże Pole Wielkie, na linii miedzy Wejherowem a Lęborkiem.

- Nie trzeba już przełączać lokomotyw elektrycznych na spalinowe. Pociągi przejeżdżają bez dodatkowych postojów - zaznaczył rzecznik PKP PLK. - To kończy likwidację utrudnień dla pasażerów, które spowodowały trudne warunki atmosferyczne - podkreślił.

Dodał, że wciąż pracują "zespoły techniczne", które porządkują m.in. tereny obok linii kolejowych i peronów. Wykonywany jest też przegląd sieci i sprawdzanie urządzeń. Jak podkreślono w komunikacie, działania te nie mają jednak wpływu na ruch pociągów.

dfcqx0y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfcqx0y