Trwa ładowanie...
d2oq2ob
15-10-2015 11:57

PKP PLK zakończyły wart 600 mln zł projekt montaży rozjazdów

Warszawa, 15.10.2015 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły wart 600 mln zł projekt poprawy bezpieczeństwa związany z montażem nowych rozjazdów, podała spółka.

Share
d2oq2ob

"Montaż nowych rozjazdów rozpoczął się w 2013 roku i objął swoim zasięgiem 31 linii kolejowych oraz 142 posterunki ruchu na terenie całego kraju. Celem projektu było zwiększenie bezpieczeństwa oraz zapewnienie sprawnych przejazdów pociągów pasażerskich i towarowych szczególnie w obszarze stacji" - czytamy w komunikacie.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

"Wymiana 697 rozjazdów była dokładnie zaplanowana. Wybrano lokalizacje, które są szczególnie istotne dla bezpieczeństwa i sprawności ruchu kolejowego, ponadto zapewnią jego płynność, co jest szczególnie ważne dla pociągów" - powiedział dyrektor projektu Józef Matuszczak, cytowany w komunikacie.

PKP PLK poinformowały wcześniej w październiku, że ogłoszą w tym roku przetargi na warte ok. 200 mln zł prace utrzymaniowe na liniach kolejowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest zarządcą narodowej sieci kolejowej, odpowiedzialnym m.in. za układanie rozkładu jazdy dla pociągów pasażerskich, towarowych oraz specjalnych, bezpieczeństwo, utrzymanie infrastruktury i prowadzenie ruchu pociągów. W Polsce jest ponad 18,5 tys. km linii kolejowych.

(ISBnews)

d2oq2ob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oq2ob