Trwa ładowanie...
d3bqc3i

Plan restrukturyzacji Polic ma przynieść do 2015 niemal 470 mln zł oszczędności

28.10. Warszawa (PAP) - Plan restrukturyzacji Polic do końca 2015 roku ma przynieść 469,8 mln zł oszczędności. Spółka szacuje, że po całkowitej realizacji restrukturyzacji wynik...

d3bqc3i
d3bqc3i

28.10. Warszawa (PAP) - Plan restrukturyzacji Polic do końca 2015 roku ma przynieść 469,8 mln zł oszczędności. Spółka szacuje, że po całkowitej realizacji restrukturyzacji wynik operacyjny powinien poprawić się o około 101 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że ostateczna wersja restrukturyzacji Polic została zaakceptowana przez zarząd na środowym posiedzeniu, a w czwartek przez radę nadzorczą. Dokument ma zostać wysłany do weryfikacji Agencji Rozwoju Przemysłu i Urzędowi Ochrony Konsumentów i Konkurencji, a do 25 listopada powinien trafić do Komisji Europejskiej.

Plan restrukturyzacji Polic zakłada między innymi redukcję zatrudnienia w ramach optymalizacji i outsourcingu niektórych funkcji wsparcia o 609 osób do końca 2011 roku, sprzedaż aktywów nieoperacyjnych, obniżenie kosztów wytworzenia produktów i zwiększenie efektywności produkcji oraz wzbogacenie oferty produktowej.

Ponadto spółka planuje podjęcie działań w zakresie restrukturyzacji finansowej obejmującej min. restrukturyzację zobowiązań wobec banków, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Urzędu Marszałkowskiego a także spłatę pożyczki na restrukturyzację udzielonej przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

d3bqc3i

"Spółka planuje przeznaczyć 115,7 mln zł na przeprowadzenie działań restrukturyzacyjnych, których łączny efekt do końca 2015 roku wyniesie 469,8 mln zł" - napisano w komunikacie.

"Po całkowitej realizacji inicjatyw restrukturyzacyjnych wynik operacyjny powinien poprawić się o około 101 mln zł" - dodano.

Police poinformowały, że decyzja rady pozwala na uruchomienie procedury przekształcenia pomocy publicznej na ratowanie w pomoc publiczną indywidualną na restrukturyzację.

Decyzję o udzieleniu pomocy podejmie Agencja Rozwoju Przemysłu, natomiast warunkiem jej przyznania jest akceptacja planu restrukturyzacji przez Komisję Europejską.

d3bqc3i

"KE będzie badać program od strony ekonomicznej i prawnej, przedstawione inicjatywy w zakresie restrukturyzacji muszą zapewnić Spółce trwałą rentowności oraz zdolność kredytową i inwestycyjną" - napisano.

"W chwili przedłożenia programu restrukturyzacji - co powinno nastąpić nie później niż 25 listopada br. - spłata już otrzymanej pomocy publicznej powinna ulec prolongacie do momentu podjęcia decyzji przez KE. Komisja Europejska zgodnie z wytycznymi może podjąć decyzję w ciągu 18 miesięcy od momentu planu złożenia planu" - dodano. (PAP)

pam/ asa/

d3bqc3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bqc3i