Trwa ładowanie...
d2eucy7
30-03-2016 16:47

Plany grup energetycznych dot. OZE zróżnicowane, Tauron i Energa bez inwestycji

Warszawa, 30.03.2016 (ISBnews) - PGE opiera swoje plany inwestycyjne głównie na węglu, na którym bazuje bezpieczeństwo energetyczne Polski, jednak planuje także inwestycje w wiatraki o łącznej mocy 421 MW do 2020 r., poinformował Ryszard Wasiłek, wiceprezes PGE ds. rozwoju. Enea bierze pod uwagę akwizycje projektów OZE, natomiast Tauron i Energa nie mają planów rozwoju tego segmentu.

Share
d2eucy7

?Mamy w swojej strategii powstanie nowych farm wiatrakowych. Do 2020 roku przewidujemy budowę farm o mocy 421 MW. Po 2020 r. planujemy 120 MW na lądzie, po 2020 r. również przymierzamy się do farm na morzu i to będzie 1000 MW? - powiedział Wasiłek podczas posiedzenia Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.

Wiceprezes Enei Mirosław Kowalik wskazał, że obecna strategia grupy zakłada kupno projektów gotowych.

?Jest projekt, na który umowę podpisał jeszcze poprzedni zarząd i jesteśmy w trakcie analizy. To jest dobry projekt, ale decyzja była podjęta w innych warunkach. To jest projekt o nominale 36 MW? - powiedział prezes.

Z kolei przedstawiciele Tauronu i Energi poinformowali, że ich grupy nie mają w planach dalszych inwestycji w OZE.

?Co do OZE to Energa jest na drugim miejscu pod względem produkcji energii z wiatraków, tu temat mamy zamknięty. Ewentualnie byśmy szli w kierunki biospalarni? - powiedział prezes Energi Dariusz Kaśków.

?Nie mamy możliwości na dodatkowy capex, więc grupa nie przewiduje dodatkowych inwestycji? - wskazał Piotr Zawistowski, wiceprezes Taurona.

(ISBnews)

d2eucy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eucy7
d2eucy7