Trwa ładowanie...
d2mwih9
12-10-2016 16:29

PlayWay przydzielił całą ofertę 1,2 mln akcji w ramach IPO

Warszawa, 12.10.2016 (ISBnews) - W ramach pierwotnej oferty publicznej PlayWay inwestorom przydzielono 1,2 mln akcji. Zapisy złożone przez inwestorów indywidualnych zostały zredukowane o 77,23%, podała spółka.

d2mwih9
d2mwih9

"Inwestorom przydzielono 1,2 mln akcji, w tym 0,6 mln akcji nowej emisji oraz 0,6 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Do inwestorów instytucjonalnych trafiło 1 020 tys. akcji, a 180 tys. akcji przydzielono inwestorom indywidualnym. Inwestorzy indywidualni złożyli zapisy łącznie na ponad 790 tys. akcji akcji, stopa redukcji zapisów w tej transzy wyniosła 77,23%" - czytamy w komunikacie.

Zapisy inwestorów indywidualnych na akcje PlayWay przyjmowane były od 27 września do 5 października, natomiast subskrypcja wśród inwestorów instytucjonalnych trwała od 7 do 11 października br., przypomniano.

"Publiczna oferta akcji od dawna była elementem strategii rozwoju PlayWay. Cieszę się, że oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Jestem przekonany, że wykorzystanie środków z oferty pozwoli dodatkowo przyspieszyć rozwój PlayWay. Mamy jasno określone cele, które systematycznie realizujemy. Przed nami ważne premiery takich gier jak Agony czy Car Mechanic Simulator 2017. Równocześnie pracujemy nad kilkudziesięcioma innymi grami" - skomentował prezes Krzysztof Kostowski, cytowany w komunikacie.
Zgodnie z harmonogramem przedstawionym w prospekcie, pierwszy dzień notowania akcji i praw do akcji (PDA) na GPW spodziewany jest po około tygodniu od momentu przydziału akcji. Funkcję oferującego pełnił Trigon Dom Maklerski S.A.

W ubiegłym tygodniu spółka podała, że cena akcji w pierwotnej ofercie publicznej została ustalona na 52 zł. Inwestorom zaoferowanych było 1,2 mln akcji, czyli maksymalna liczba przewidziana w prospekcie emisyjnym.

d2mwih9

PlayWay S.A. to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. W ostatnich 4 latach, PlayWay S.A. ponad 6-krotnie zwiększył liczbę zespołów, z którymi współpracuje przy tworzeniu gier budując jedną z największych w Polsce grup deweloperskich. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier, od małych zespołów 2-3 osobowych, po większe, liczące 10-25 osób. Większość to zespoły wewnętrzne lub spółki zależne PlayWay S.A.

(ISBnews)

d2mwih9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mwih9