Trwa ładowanie...
d30z9qx
d30z9qx

Plaza Centers sprzedaje 2 nieruchomości w Rumunii za 7,3 mln euro

Warszawa, 24.06.2015 (ISBnews) - Plaza Centers ma umowę sprzedaży dwóch działek w rumuńskim mieście Iasi o łącznej powierzchni 46,5 tys. m2 za kwotę 7,3 mln euro brutto, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30z9qx

"Nieruchomości te nie były obciążone długiem. Zgodnie z planem restrukturyzacji spółki, 75% środków gotówkowych pozyskanych z tych transakcji zostanie przekazane obligatariuszom spółki przed końcem września 2015 r. w ramach wcześniejszej spłaty kapitału" - czytamy w komunikacie.

"Po sprzedaży nieruchomości w rumuńskich miastach Targu Mures i Hunedoara pod koniec un. roku oraz niedawnym wyjściu w centrum handlowo-rozrywkowego w Indiach, jest to kolejny krok w kierunku sprzedaży aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością, delewarowania oraz skupienia się na bazowych aktywach w naszych głównych obszarach geograficznych" - skomentował prezes spółki Ran Shtarkman, cytowany w komunikacie.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d30z9qx

Podziel się opinią

Share
d30z9qx
d30z9qx