Trwa ładowanie...
d1xhjh7
09-03-2016 09:44

PLL LOT w styczniu przewiózł o 17%, a w lutym o 24%więcej pasażerów r/r

Warszawa, 09.03.2016 (ISBnews) - Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększyły liczbę przewożonych pasażerów w ujęciu rocznym o 17% w styczniu i o 24% w lutym, poinformował dyrektor biura komunikacji korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki.

d1xhjh7
d1xhjh7

"To najbardziej obiektywny wskaźnik, który szybko zweryfikował, czy odpowiednio trafiliśmy w potrzeby naszych klientów. Wzrost o 17% w styczniu i 24% w lutym, czyli w miesiącach, które należą do niskiego sezonu w branży lotniczej, dowodzi, że z oferty LOT-u korzystają nie tylko ci, którzy dobrze nas znają, ale również osoby, które do tej pory nie korzystali z naszych usług" - powiedział Kubicki, cytowany w komunikacie.

Wzrost liczby pasażerów PLL LOT łączy z nową siatką połączeń w której znalazło się 13 nowych tras.

"W styczniu 2016 roku przewoźnik uruchomił bezpośrednie rejsy dalekiego dystansu pomiędzy Warszawą a Tokio oraz połączenia w wybranych kierunkach europejskich, m.in. do Barcelony, Wenecji, Zurichu, Dusseldorfu, Erywania, Zagrzebia i Belgradu. W ciągu dwóch pierwszych dni marca LOT zainaugurował cztery kolejne połączenia do Luksemburga, Lublany, Aten oraz Charkowa" - czytamy w komunikacie.

PLL LOT zapowiedziały, że w kwietniu 2016 r. uruchomione zostaną kolejne połączenia europejskie. Od 30 kwietnia LOT będzie latał do Splitu, a od 1 maja do Zadaru.

PLL LOT zapowiadały wcześniej m.in. że od 2016 roku planują intensywny rozwój, a w ciągu pięciu lat chcą stać się dwa razy większą linią lotniczą niż w 2015 r.

(ISBnews)

d1xhjh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xhjh7