Trwa ładowanie...
d2ide4t
d2ide4t

PLL LOT zwiększył liczbę pasażerów do 5 mln w ciagu 11 miesięcy br.

Warszawa, 28.11.2016 (ISBnews) - Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) przewiozły 5 mln pasażerów w ciągu 11 miesięcy 2016 r., a do końca tego roku ich liczba ma wynieść około 5,5 mln, podał przewoźnik.
Share
d2ide4t

"Rok 2016 nie dobiegł jeszcze końca, a polski przewoźnik już pobił rekord swojej 87-letniej historii, odnotowując aż 5 mln pasażerów, którzy wybrali LOT tylko w ciągu 11 miesięcy tego roku. Tak liczna obecność pasażerów na pokładach samolotów LOT-u to efekt rozwoju przewoźnika i otworzonych w tym roku blisko 23 nowych połączeń, w tym bezpośrednich rejsów dalekiego zasięgu - do Tokio i Seulu" - czytamy w komunikacie.

"Chcielibyśmy dzisiaj podziękować wszystkim, którzy wybrali nas w tym roku i sprawili, że pobiliśmy ten niezwykły rekord. Obiecujemy, że to nie koniec. Nasz dalszy rozwój ma sprawić, że już za niespełna pięć lat naszych pasażerów będzie nie 5, a 10 mln rocznie" - powiedział prezes LOTU-u Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie.

LOT podał, że do końca roku liczba pasażerów dojdzie do około 5,5 mln, czyli tyle, ile zakłada przyjęta w tym roku strategia rentownego wzrostu.

d2ide4t

Od 2017 roku, LOT planuje dalszy intensywny rozwój - w kwietniu przewoźnik wystartuje do kolejnych miast w USA: do Newark i Los Angeles. W sezonie letnim, do floty przewoźnika dołączą pierwsze B737-800 NG, a w kolejnych miesiącach LOT otrzyma również najnowocześniejsze samoloty wąskokadłubowe Boeinga - B737 MAX 8. W połowie roku flota przewoźnika zostanie powiększona również o 2 zupełnie nowe Boeingi 787-8 Dreamliner, podano także.
Polskie Linie Lotnicze LOT przewożą rocznie prawie 5 mln pasażerów do ponad 40 destynacji na świecie.

(ISBnews)

d2ide4t

Podziel się opinią

Share
d2ide4t
d2ide4t