Trwa ładowanie...
dj0tiln
11-04-2016 10:54

PMR: Wartość rynku HoReCa wzrośnie o 5,4% r/r do 26,2 mld zł w tym roku

Warszawa, 11.04.2016 (ISBnews) - Wartość rynku HoReCa osiągnie w tym roku wartość 26,2 mld zł, co oznaczać będzie wzrost o 5,4% r/r, wynika z raportu PMR "Rynek HoReCa w Polsce 2016. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021". Według szacunków firmy, w 2015 r. jego wartość wyniosła 24,8 mld zł, przy dynamice wzrostu 4,6%.

dj0tiln
dj0tiln

"Dobre prognozy wynikają także z tego, że z roku na rok rośnie liczba konsumentów, którzy chcą często korzystać z usług gastronomicznych. Widać, że trendy lokalne często są identyczne w Polsce, jak i krajach zachodnich. Prognozy na najbliższe lata pokazują dalsze umocnienie rynku HoReCa, a szczyt dynamiki jest przewidywany na najbliższe trzy lata" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Według danych Eurostatu, Polacy przeznaczają 3,2% budżetów domowych na usługi hotelowe i restauracyjne ze środków budżetu domowego, dla porównania Czesi przeznaczają 8,4%, Niemcy 5,3%, a Słowacy 5,4%.

"Dodatkowym czynnikiem wpływającym pozytywnie na rynek jest rządowy program prorodzinny 500+. Gros rodzin w Polsce nie posiada nadwyżek budżetowych, co sprawi, że część tych pieniędzy zostanie przeznaczonych na konsumpcję. Jeżeli przyjąć, że nadwyżka zostanie skonsumowana w podobny sposób średniorocznie, co obecna struktura wydatków w budżetach gospodarstw, to można przyjąć, że nawet około 3% z tych pieniędzy zostanie wydanych w sektorze HoReCa, czyli przynajmniej 500 mln zł. Duży odsetek tych pieniędzy zostanie przeznaczony na prostą konsumpcję, czyli zyskają na tym bary szybkiej obsługi, lodziarnie, kawiarnie, a także bary alkoholowe" - czytamy także.

(ISBnews)

dj0tiln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj0tiln