Trwa ładowanie...

Po ponad roku kierowcy mogą odetchnąć. Normalny ruch w Poroninie przywrócony

Wreszcie na stałe przywrócono dwukierunkowy ruch na Zakopiance w Poroninie. Od lipca 2017 r. w tym miejscu cierpliwość kierowców była testowana przez ruch wahadłowy, który nieraz powodował gigantyczne korki. Jednak na popularnej trasie mogą wystąpić teraz problemy w innych punktach.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Po ponad roku kierowcy mogą odetchnąć. Normalny ruch w Poroninie przywrócony
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d2m7jc2

Ruch wahadłowy odbywał się tam z przerwami od połowy ubiegłego roku. Teraz przywrócono normalny, dwukierunkowy ruch - podaje PAP. To jednak wcale nie koniec budowy w tym miejscu. W Poroninie powstaje bowiem bezkolizyjne skrzyżowanie, a zakończenie prac przewidziane jest dopiero na koniec tego roku. GDDKiA uspokaja jednak kierowców i zapewnia, że teraz na Zakopiance na tym odcinku będzie luźniej.

- Tymczasowo ruch dwukierunkowy będzie przebiegał przez środek budowanego ronda, po nawierzchni z płyt betonowych - powiedziała PAP Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiego oddziału Dyrekcji. Budowa węzła w Poroninie rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. i miała potrwać do końca sierpnia 2018 r. Prace ciągle się jednak przedłużają. W ramach budowy powstają przede wszystkim dwa nowe mosty, będzie też podziemny przejazd pod Zakopianką i torowiskiem - i to właśnie on jest największym wyzwaniem dla drogowców. Koszt budowy całego węzła wynosi ok. 44 mln zł.

Armagedon na ulicach Zakopanego i w drodze nad Morskie Oko. Tak źle jeszcze nie było. Zobacz wideo:

d2m7jc2

Kierowcy będą mogli zaoszczędzić więc teraz nieco czasu w Poroninie. Ale problemy mogą spotkać na innych odcinkach popularnej Zakopianki. W poniedziałek w miejscowościach Myślenice, Jawornik oraz Głogoczów drogowcy rozpoczynają frezowanie niedużych odcinków drogi. Ruch będzie się tam odbywał jedną stroną jezdni. GDDKiA zapowiada jednak, że te prace skończą się już w najbliższy piątek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2m7jc2

Podziel się opinią

Share
d2m7jc2
d2m7jc2