Trwa ładowanie...

Pociągi droższe o 60 proc.

PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają podnieść stawki za użytkowanie infrastruktury. Stanowcze nie zmianom mówią przewoźnicy kolejowi. Ich zdaniem nowe stawki oznaczać będą podwyżki dla pasażerów - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Pociągi droższe o 60 proc.Źródło: Jupiterimages
d1zkmxt
d1zkmxt

PKP PLK już na początku marca złożył do Urzędu Transportu Kolejowego projekt nowych stawek dla podmiotów korzystających z infrastruktury kolejowej. Nowy cennik miałby obowiązywać od grudnia tego roku, czyli od momentu wprowadzenia nowego rocznego rozkładu jazdy.

Zdaniem firm przewozowych zasugerowane przez PKP PLK stawki są dla nich za wysokie. Powołują się przy tym również na fatalny stan techniczny linii kolejowych.

Dlatego przewoźnicy proszą UTK o odrzucenie projektu. Jak mówi na łamach dziennika Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity, nowe stawki oznaczać będą duże podwyżki cen biletów na trasach Kraków - Katowice oraz Warszawa - Białystok. Do protestu dołączyli się również CTL Logistics oraz DB Schenker Rail. Zdaniem tych ostatnich w razie zmiany stawek możemy się spodziewać podwyżek w przedziale od 6 do 60 proc.

d1zkmxt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zkmxt