Trwa ładowanie...

Poczta Polska i InPost walczą dalej

Nie widać końca sporu między Pocztą Polska a innym operatorem pocztowym - InPost. Zgodnie z komunikatem podany dziś przez Integer.pl (właściciela InPost), Sąd Apelacyjny w Krakowie postanowił uchylić wyrok sądu okręgowego i odrzucić pozew Poczty zaskarżający jego decyzję.

Poczta Polska i InPost walczą dalejŹródło: Jupiterimages
d4e83m6
d4e83m6

Chodzi o sprawę tzw. blaszek. Poczta Polska zaskarżyła działania InPost i żądała od Grupy Integer.pl 60,7 mln zł odszkodowania za to, że ta dołączała blaszki do swojej korespondencji obchodząc w ten sposób zakaz dostarczania przesyłek o masie do 50 g.

Sąd Okręgowy odrzucił roszczenie Poczty, która następnie zaskarżyła tę decyzję do sądu Apelacyjnego. Ten zaś zniósł postępowanie w tym zakresie i odrzucił pozew z powodu niedopuszczalności drogi sądowej.

Wyrok jest prawomocny, jednakże Poczcie Polskiej przysługuje prawo wniesienia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego w terminie 2 miesięcy.

Zdaniem Poczty Polskiej taki wyrok oznacza otwartą drogę do dochodzenia odszkodowania od Grupy Integer. Uchylił on bowiem częściowo wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie ze stycznia 2012 r. oddalający powództwo nakazujące Grupie Integer zaniechania działań niezgodnych z prawem.

d4e83m6

- W konsekwencji Integer.pl oraz InPost Sp. z o.o. nie mogą powoływać się na wyrok pierwszej instancji i twierdzić, że rozstrzyga on o zgodności ich praktyk z prawem pocztowym. Tym samym osiągnięty został podstawowy cel, jakiemu miało służyć zaskarżenie tego wyroku przez Pocztę Polską - czytamy w komunikacie przesłanym przez biuro prasowe Poczty.

Poczta Polska zapewnia, że po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku podejmie wszystkie dopuszczone prawem działania w celu ochrony swoich prawnych i ekonomicznych interesów.

d4e83m6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e83m6