Trwa ładowanie...
d1aeg00
d1aeg00
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podkarpackie/ 15 zezwoleń w tym roku na terenie mieleckiej SSE

15 zezwoleń zostało wydanych w pierwszym półroczu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu; powstanie 425 miejsc pracy. "Nie sądziłem, że wydamy aż tyle zezwoleń, to dobry prognostyk na pozostałe miesiące" - powiedział PAP dyr. mieleckiego oddziału ARP Krzysztof Ślęzak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1aeg00

Mielecka strefa jest jedną z dwóch w kraju, zarządzaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy zamierzają zainwestować ponad 227 mln zł.

Ślęzak zaznaczył, że tegoroczne zezwolenia skoncentrowały się na obszarze dwóch województw podkarpackiego i lubelskiego.

d1aeg00

Najliczniejsza liczba inwestycji będzie rozwijana w Mielcu. Nowymi inwestorami w mieleckiej strefie są m.in. Gumotiv - producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno-sanitarnych oraz Basco 2 - firma zamierza w nowej hali produkcyjnej uruchomić produkcję elementów z zastosowaniem w branżach grzewczej i sanitarnej. Natomiast reinwestycje zadeklarowały firmy: Melex, Spiroflex i Zakłady Farmaceutyczne "Colfarm" oraz Samdex.

Prawie 90 mln zł planują zainwestować firmy na terenach podstrefy Trzebownisko, w okolicach portu lotniczego w Jasionce. Wśród nowych inwestorów są m.in. spółka Q-TEQ, która zajmuje się produkcją multimaszyn do obróbki materiałów twardych, South Bay Solutions Europe i CNC Innovations - firmy zajmują się obróbką skrawaniem metali dla różnych branż m.in. motoryzacji i lotnictwa.

Natomiast w woj. lubelskim trzech nowych inwestorów otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Lublin. Są to: producent opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego firma Elpes; producent wyposażenia handlowego Modern Expo oraz Pol-skone, która zajmuje się produkcją okien i drzwi.

Ślęzak podkreślił, że udało się również zdobyć pierwszego inwestora dla podstrefy w Dębicy. Na obszarze włączonym do mieleckiej SSE w ub. r., nowy zakład wybuduje firma Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych, która planuje rozpocząć tam produkcję wodorozcieńczalnych farb, lakierów i impregnatów.

d1aeg00

Dyrektor mieleckiego oddziału ARP zaznaczył w rozmowie z PAP, że założenia były takie, że w całym roku w strefie wydanych będzie ok. 15 zezwoleń. "Sądziłem, że po tak udanym roku minionym, w którym wydaliśmy ponad 40 zezwoleń, obecny będzie słabszy. Miło się jednak rozczarowałem, a przecież to nie koniec roku. Pracujemy nad kilkoma nowymi zezwoleniami" - dodał Ślęzak.

Zdradził, że wśród potencjalnych inwestorów dominują firmy z branży metalowej, opakowań i lotniczej.

Mielecka strefa ma być również niedługo rozszerzona o 25 ha. "Na te nowe tereny są już chętni inwestorzy. W związku z tym sądzę, że zakończymy rok z ok. 30 zezwoleniami" - powiedział Ślęzak.

Jeszcze w tym roku rozpocząć ma się również budowa dwóch hal w Mielcu, przeznaczone będą dla przedsiębiorstw, które będą chciały je dzierżawić.

d1aeg00

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. W tym roku świętuję 20-lecie istnienia. Zajmuje obecnie 1460 ha i jest zlokalizowana w 26 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim.

Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 6,8 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 26,5 tys. osób. Do tej pory wydano 313 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

d1aeg00

Podziel się opinią

Share
d1aeg00
d1aeg00