Trwa ładowanie...
gddkia

Podkarpackie. 19 firm chce wybudować obwodnicę Stalowej Woli i Niska

19 firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska (Podkarpackie) - poinformował PAP Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Share
Podkarpackie. 19 firm chce wybudować obwodnicę Stalowej Woli i Niska
Źródło: Fotolia, fot: Fotolia/RAW
d3ub28e

19 firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska (Podkarpackie) - poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Dodał, że do drugiego etapu przetargu zaproszeni zostaną wykonawcy, którzy spełnią określone warunki. - Złożone wnioski będzie sprawdzać m.in. pod kątem posiadanego potencjału kadrowego, zdolności ekonomicznej i finansowej. Ocenimy zdolność wykonawców do należytego wykonania zamówienia- zaznaczył Wysocki.

Złożona w drugim etapie oferta cenowa zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów: ceny, terminu realizacji i okresu gwarancji.

d3ub28e

Wysocki podkreślił, że przyszły wykonawca będzie zobowiązany m.in. do zaprojektowania obwodnicy, uzyskania decyzji ZRID, wybudowanie drogi oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Obwodnica Stalowej Woli i niska będzie częścią drogi krajowej nr 77. Będzie mieć długość 15,3 km. Jej budowa ma być finansowana w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, jej szacowany koszt to ponad 290 mln zł.
Obwodnica rozpocznie się w Stalowej Woli na skrzyżowaniu ul. Chopina z ul. Podskarpową. Później będzie prowadzona wzdłuż wału przy rzece San w kierunku Niska. Koniec trasy zaplanowano na terenie gminy Rudnik nad Sanem, gdzie połączyć ma się z planowaną drogą ekspresową S19.

Obwodnica ułatwi przejazd tranzytem pojazdów, które z centralnej Polski jadą drogą krajową nr 77 do przejść granicznych z Ukrainą w Medyce i Korczowej. Obecnie DK 77 przebiega przez centrum zarówno Stalowej Woli jak i Niska.

Natomiast droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ - południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. Odcinek Rzeszów-Lublin, do którego ma być włączona obwodnica Stalowej Woli i Niska, także jest wpisana w rządowy Program Budowy Dróg Krajowych na l. 2014-2023.

d3ub28e

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ub28e
d3ub28e