Trwa ładowanie...
d2qnboo
d2qnboo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podkarpackie/ W mieleckiej SSE w 2016 roku 40 zezwoleń

40 nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej wydano w ubiegłym roku w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestorzy zadeklarowali również utworzenie 970 nowych miejsc pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qnboo

Jak powiedział PAP Krzysztof Ślęzak, dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza strefą, był to dobry rok dla strefy.

"Wydaliśmy 40 zezwoleń - to o osiem więcej niż w 2015 r. Tylko 16 zezwoleń to reinwestycje. Czyli mamy wielu nowych inwestorów, także z nowych branż, jak np. logistyka. Warto podkreślić też, że ok. 80 proc. ubiegłorocznych inwestycji to kapitał polski" - dodał.

W ramach przyznanych w ubiegłym roku 40 zezwoleń inwestorzy zadeklarowali nakłady w wysokości 760 mln zł. Powstać ma też 970 nowych miejsc pracy, a ponad 3,1 tys. stanowisk ma być utrzymanych.

d2qnboo

Mielecka SSE w ubiegłym roku powiększyła się o ok. 170 ha - chodzi o nowe tereny na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Obecnie powierzchnia strefy wynosi 1643 ha.

Jak zaznaczył Ślęzak, strefa w 70 proc. jest już zagospodarowana. "Mamy ok. 400 ha terenów przygotowanych pod inwestycje m.in. w podstrefach na Podkarpaciu i w Częstochowie" - wyjaśnił dyrektor mieleckiego oddziału ARP.

W tym roku władze strefy chcą wynająć przedsiębiorcom dwie hale, które powstają w Mielcu.

Zdaniem Ślęzaka ten rok powinien być dla strefy równie dobry, co miniony. "Chcemy wydać podobną ilość zezwoleń, ale z większymi nakładami inwestycyjnymi, tak aby osiągnąć 1 mld zł. Być może rozpoczniemy budowę kolejnej hali pod wynajem. W planach mamy także rozszerzenie strefy o ok. 120 ha na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie" - powiedział.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Strefa jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim. Od początku powstania strefy wydano już prawie 400 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne przekroczyły 8 mld zł. Powstało ponad 27 tys. miejsc pracy.

d2qnboo

Podziel się opinią

Share
d2qnboo
d2qnboo