Trwa ładowanie...
d1jur8y
18-01-2017 15:30

Podlaskie/ 40 mln zł zainwestuje firma Malow w Suwalskiej SSE

40 mln zł w dalszy rozwój zainwestuje firma Malow w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo jest jednym z kluczowych i najdłużej działających w tej strefie.

d1jur8y
d1jur8y

Zarząd strefy wydał firmie Malow pierwsze w 2017 r. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej - poinformowała w środę PAP Monika Orzechowska z SSSE.

Produkująca meble metalowe firma Malow planuje w ramach tego zezwolenia zatrudnić 10 nowych pracowników, mają też być też utrzymane dotychczasowe miejsca pracy - 566. W ciągu swojej wieloletniej działalności w strefie, firma Malow otrzymała łącznie pięć zezwoleń na prowadzenie działalności.

Orzechowska poinformowała, że spółka Malow chce zwiększać swoją produkcję. Ma powstać nowa hala produkcyjna wraz z wyposażeniem w nowe maszyny i urządzenia do produkcji mebli metalowych. Nowa inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2020 r.

Pierwszego inwestora będzie miała natomiast jedna z najmłodszych podstref Suwalskiej SSE w Czyżewie. Prawie 2,5 mln zł zainwestuje tam spółka EKMAN z Zambrowa, która nabyła tam nieruchomość. Firma ma wybudować zakład, w którym będą wytwarzane przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków. Pracę ma znaleźć osiem osób. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2018 r.

d1jur8y

Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka powiedziała PAP w środę, że każdy inwestor w mieście przyczynia się do rozwoju i jest ważny dla miasta, dlatego z każdej inwestycji się cieszy. Podkreśliła przy tym, że Czyżew jest "niedużą" gminą miejsko-wiejską, która kompleksowo przygotowała dla inwestorów ok. 7 ha gruntów. Wsparcie na ten cel pochodziło z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego. Nabywcę znalazła pierwsza działka o powierzchni 0,5 ha. Kolejne przetargi mają być ogłaszane w najbliższym czasie.

Anna Bogucka powiedziała, że w Czyżewie lokują się też inni inwestorzy, którzy na swoje przedsięwzięcia kupują działki od prywatnych osób. Zaznaczyła, że gmina stawia na inwestycje, które nie szkodą środowisku, bo w pobliżu przygotowanych terenów znajdują się domy.

Suwalska SSE obchodziła w 2016 r. 20-lecie istnienia. Dotychczas wydano firmom 235 zezwoleń na prowadzenie działalności. Strefa nie podsumowała jeszcze działalności w 2016 r.

Po ostatnim powiększeniu jesienią 2015 r. Suwalska SSE obejmowała 635 ha pod inwestycje w 18 podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny i Zabłudów w woj. podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim oraz Małkinia Górna i Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie).

d1jur8y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jur8y