Trwa ładowanie...
dxopdlq
dworzec centralny

Podpisano umowę na remont warszawskiego Dworca Centralnego

W poniedziałek kolejarze podpisali z PORR Polska umowę na remont warszawskiego dworca centralnego. Odnowiony dworzec ma być gotowy przed Euro 2012. Remont będzie kosztował ok. 47 mln zł.
Share
Podpisano umowę na remont warszawskiego Dworca Centralnego
Źródło: PKP SA
dxopdlq

Prace remontowe mają się rozpocząć na początku sierpnia, a zakończą na przełomie 2011 i 2012 r. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych PKP S.A.

Dworzec Centralny przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej ma być jedynie wyremontowany, bez zasadniczej przebudowy. Inwestycja obejmie elewację hali głównej, jej zewnętrzne pasaże na parterze. Budynek, podziemia i perony mają być gruntownie wyczyszczone. PKP S.A. chce, by na dworcu pojawił się nowy system informacji dla pasażerów, nowe biletomaty oraz punkty informacyjne. Z przejść podziemnych mają zniknąć punkty gastronomiczne.

Jak wyjaśnił PAP rzecznik PKP S.A. Michał Wrzosek, nie ma ryzyka, że dworzec nie będzie gotowy na Euro 2012. - Mamy ok. pół roku zapasu, więc jeśli nie będzie jakichś dramatycznych opóźnień ze strony wykonawcy, to nie będzie problemu z zakończeniem remontu - dodał.

dxopdlq

Podczas prac obiekt będzie czynny dla pasażerów. Jednak okresowo poszczególne części dworca będą wyłączane z ruchu.

PORR Polska jest spółką córką austriackiej firmy Porr AG, drugiej co do wielkości firmy budowlanej w Austrii, która działa od 1869. Firma obecna jest nie tylko na rynku austriackim, ale także na terenie kilku krajów europejskich. Firma PORR Polska zrealizowała między innymi takie inwestycje w Warszawie, jak: Grzybowska Park czy siedzibę Telekomunikacji Polskiej S.A.

dxopdlq

Podziel się opinią

Share
dxopdlq
dxopdlq