Trwa ładowanie...

Podróż koleją z Torunia do Grudziądza skróci się o 20 minut

Podróż pociągiem na 59-kilometrowej trasie z Torunia do Grudziądza skróci się z półtorej godziny do 70 minut, gdy zakończy się pod koniec roku rewitalizacja linii na odcinku Chełmża-Grudziądz - poinformował w czwartek Maciej Dutkiewicz z biura prasowego PKP PLK.

Podróż koleją z Torunia do Grudziądza skróci się o 20 minutŹródło: WP.PL, fot: Jan Bolanowski
d36ijy9
d36ijy9

Na odcinku Chełmża-Grudziądz zostaną wymienione tory i rozjazdy, przeprowadzone będą remonty urządzeń sterowania ruchem. Na dziewięciu przejazdach kolejowych będzie uruchomiona automatyczna sygnalizacja ostrzegająca kierowców przed nadjeżdżającymi pociągami.

Wyremontowane zostały już przejazdy w Chełmży, Wrocławkach, Firlusie, Kornatowie i Wałdowie Szlacheckim. Zostały one podwyższone, co powala wygodniej i bezpieczniej wsiadać do pociągu. Podbudowano też nowe wiaty, ustawiono ławki i gabloty z rozkładami jazdy.

W połowie maja do eksploatacji oddano odcinek linii pomiędzy Kornatowem i Wałdowem Szlacheckim. Rozpoczęły się prace torowe na stacji Grudziądz Mniszek, a dalsze prace będą prowadzone na odcinku pomiędzy Grudziądzem Mniszkiem i Grudziądzem, a także na stacji Grudziądz.

Inwestycja ma zostać zakończona w listopadzie, a jej koszt sięgnie 78 mln zł.

d36ijy9

Niezelektryfikowana trasa Toruń - Grudziądz jest częścią linii kolejowej nr 207 Toruń-Malbork. Codziennie kursuje nią kilkanaście pociągów. Dzięki rewitalizacji zwiększy się przepustowość linii, co umożliwi uruchomienie dodatkowych połączeń.

W planach PKP PLK jest modernizacja 76-kilometrowego odcinka Grudziądz-Malbork. Jeszcze w tym roku ma powstać studium wykonalności inwestycji.

Linia kolejowa Toruń-Malbork powstała pod koniec XIX w. W 1882 r. najpierw oddano do użytku odcinek Toruń-Chełmża, a później Chełmża - Grudziądz. W 1983 r. linię przedłużono do Malborka.

Modernizacja linii Toruń-Grudziądz jest kolejną inwestycją PLK w regionie kujawsko-pomorskim. W marcu oddano do użytku linię Bydgoszcz-Toruń, a trwa modernizacja linii z Inowrocławia przez Toruń do Jabłonowa Pomorskiego.

d36ijy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36ijy9