Trwa ładowanie...
d1oa5st

Podwyżka składki rentowej od 1 lutego zmniejszy deficyt FUS o ponad 7 mld zł w '12 - MPiPS

07.12. Warszawa (PAP) - Podjęta we wtorek przez rząd decyzja, że podwyżka składki rentowej o 2 pkt proc. wejdzie w życie od 1 lutego 2012 roku, a nie jak pierwotnie zakładano od 1...

Share
d1oa5st

07.12. Warszawa (PAP) - Podjęta we wtorek przez rząd decyzja, że podwyżka składki rentowej o 2 pkt proc. wejdzie w życie od 1 lutego 2012 roku, a nie jak pierwotnie zakładano od 1 marca, zmniejszy deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w przyszłym roku o ponad 7 mld zł - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W pierwotnym projekcie ustawy założono, że podwyższenie składki od 1 marca przyszłego roku zwiększy wpływy do FUS o około 6,5 mld zł w perspektywie całego 2012 roku.

"Rada Ministrów podjęła wczoraj decyzję, że podwyżka składki rentowej o 2 pkt proc. po stronie pracodawcy wejdzie w życie od 1 lutego, to może zwiększyć wpływy do FUS o jakieś 700 mln zł" - powiedziała PAP osoba z resortu pracy pragnąca zachować anonimowość.

Obecnie projekt ustawy zmieniający ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych jest na etapie konsultacji społecznych.(PAP)

bg/ osz/

d1oa5st

Podziel się opinią

Share
d1oa5st
d1oa5st