Trwa ładowanie...
d1zvoav

Podwyżka stóp NBP w I kw. '15, prawdopodobnie w marcu - Bank Millennium (opinia)

13.03. Warszawa (PAP) - Inflacja CPI co najmniej do końca tego roku będzie wyraźnie poniżej celu NBP 2,5 proc. Do podwyżki stóp NBP dojdzie w I kwartale 2015 roku, prawdopodobnie w...

d1zvoav

13.03. Warszawa (PAP) - Inflacja CPI co najmniej do końca tego roku będzie wyraźnie poniżej celu NBP 2,5 proc. Do podwyżki stóp NBP dojdzie w I kwartale 2015 roku, prawdopodobnie w marcu - oceniają ekonomiści z Banku Millennium.

"Biorąc pod uwagę wypowiedzi członków RPP po marcowym posiedzeniu oraz wymowę komunikatu uważamy, że coraz bardziej prawdopodobne jest przesunięcie oczekiwanego przez nas rozpoczęcia cyklu podwyżek stop procentowych na I kwartał 2015 r. (...) Naszym zdaniem podwyżka w 4 kwartale (2014 - PAP) byłaby prawdopodobna, gdyby presja inflacyjna zaczęła narastać szybciej niż się obecnie oczekuje, m.in. w wyniku szybkiej poprawy na rynku pracy. Scenariusz bazowy zakłada jednak podwyżkę stóp w I kwartale 2015 r., prawdopodobnie w marcu" - napisali w miesięcznym raporcie ekonomiści z Banku Millennium.

W ich opinii wskaźnik średnioroczny inflacji CPI może wynieść w tym roku 1,4 proc., a inflacja co najmniej do końca roku będzie wyraźnie poniżej celu NBP.

"Presja inflacyjna w polskiej gospodarce utrzymuje się na niskim poziomie, a oczekiwana zwyżka inflacji na początku tego roku może mieć mniejszy zakres niż przypuszczaliśmy. Nasza prognoza na luty zakłada wzrost inflacji do 1,0 proc., wskaźnik średnioroczny może wynieść 1,4 proc. Przyspieszenie inflacji w lutym będzie naszym zdaniem wynikało z odroczonego w czasie wpływu podwyżki akcyzy. Co najmniej do końca roku inflacja będzie naszym zdaniem wyraźnie poniżej celu NBP" - napisali.(PAP)

jba/ ana/

d1zvoav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zvoav