Trwa ładowanie...
d12mhnm

Podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet sprzeciwia się 86 proc. Polaków, dla mężczyzn 79 proc. -

25.04. Warszawa (PAP) - Podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat sprzeciwia się 86 proc. Polaków, o 5 pkt. proc. mniej, niż w marcu - wynika z kwietniowego badania...

d12mhnm

25.04. Warszawa (PAP) - Podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat sprzeciwia się 86 proc. Polaków, o 5 pkt. proc. mniej, niż w marcu - wynika z kwietniowego badania CBOS. Podwyższeniu wieku emerytalnego dla mężczyzn przeciwnych jest 79 proc. badanych, wobec 84 proc. w marcu. Podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet popiera 11 proc. badanych (wzrost o 3 pkt. proc.), a dla mężczyzn 18 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.).

"Dyskusja wokół rządowej propozycji podniesienia wieku emerytalnego w niewielkim stopniu wpłynęła na zmniejszenie społecznego oporu wobec planowanych rozwiązań. Wprawdzie w ciągu ostatniego miesiąca nieznacznie przybyło osób popierających zmiany, jednak Polacy w ogromnej większości pozostali niechętni rządowym planom. Przeciw podniesieniu do 67 lat wieku emerytalnego mężczyzn jest obecnie 79 proc. dorosłych, za tą propozycją opowiada się niespełna jedna piąta (18 proc)" - napisano w środowym komunikacie.

"Podniesieniu do 67 lat wieku emerytalnego kobiet sprzeciwia się 86 proc. badanych, a popiera to rozwiązanie tylko co dziewiąty respondent (11 proc.)" - dodano.

"Badanie było realizowane w trakcie rządowej kampanii mającej przekonać Polaków do projektowanych zmian" - zaznaczono.

d12mhnm

W marcowym sondażu podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet sprzeciwiało się 91 proc. Polaków, a dla mężczyzn 84 proc. Zmiany w systemie emerytalnym w stosunku do kobiet w marcu popierało 8 proc. Polaków, zaś w odniesieniu do mężczyzn 15 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 12 - 18 kwietnia 2012 roku na liczącej 1018 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

fdu/ dan/

d12mhnm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mhnm