Trwa ładowanie...
d4em4ym

Podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet sprzeciwia się 88 proc. Polaków, dla mężczyzn 82 proc. -

01.06. Warszawa (PAP) - Podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat sprzeciwia się 88 proc. Polaków, o 2 pkt. proc. więcej niż w kwietniu - wynika z majowego badania CBOS....

d4em4ym

01.06. Warszawa (PAP) - Podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat sprzeciwia się 88 proc. Polaków, o 2 pkt. proc. więcej niż w kwietniu - wynika z majowego badania CBOS. Podwyższeniu wieku emerytalnego dla mężczyzn przeciwnych jest 82 proc. badanych, wobec 79 proc. przed miesiącem. Podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet popiera 11 proc. badanych (bez zmian wobec kwietnia), a dla mężczyzn 16 proc. (spadek o 2 pkt. proc.).

"Stosunek do podniesienia wieku emerytalnego mężczyzn wiąże się ze stosunkiem do podwyższenia wieku emerytalnego kobiet. Ponad cztery piąte dorosłych Polaków (82 proc.) sprzeciwia się zarówno jednemu, jak i drugiemu rozwiązaniu. Niewielka grupa (6 proc.) jest przeciwna wydłużaniu aktywności zawodowej kobiet, ale skłonna byłaby zgodzić się na dłuższą pracę mężczyzn" - napisano w komunikacie.

"Podniesienie wieku emerytalnego obu płci akceptuje zaledwie co dziesiąty badany. Nastawienie Polaków do reformy emerytalnej w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zmieniło się w niewielkim stopniu" - dodano.

Badanie przeprowadzono w dniach 10-16 maja 2012 roku na liczącej 1017 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

nik/ jtt/

d4em4ym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4em4ym