Trwa ładowanie...

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 4 marca

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 4 marca - ostrzeżenia IMGW. Na terenie większości kraju wystąpią opady i zachmurzenia.

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 4 marcaŹródło: Shutterstock.com
dvzm0ay
dvzm0ay

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 4 marca

Jak informowało IMGW, w środę zapowiada się pochmurna pogoda przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W województwach północnych i wschodnich spadnie do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 6 stopni Celsjusza na Pomorzu do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem silniejszy, powieje z zachodu.

W wyniku opadów deszczu, deszczu ze śniegiem w ciągu nocy oraz kolejnego dnia w górnych częściach zlewni w woj. podkarpackim spodziewane są wzrosty poziomu wody, miejscami gwałtowne do strefy stanów wysokich. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 4 marca

Miejscami na południu kraju może wystąpić dzień przymrozkowy.

Dzień przymrozkowy - dzień, w którym temperatura minimalna jest niższa od 0°C, a temperatura maksymalna jest wyższa od 0°C (tmin<0°C i tmax>0°C). Dzień przymrozkowy określany jest na podstawie temperatur mierzonych na wysokości 5cm i/lub na wysokości 2m nad powierzchnią gruntu.

Zjawisko, podczas którego na wysokości 5cm nad powierzchnią gruntu występuje przymrozek (tmin<0°C i tmax>0°C), a na wysokości 2m temperatura minimalna jest wyższa od 0°C (tmin>0°C) nazywamy przymrozkiem przygruntowym.

dvzm0ay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvzm0ay