Trwa ładowanie...
d4gorda

Pokrzyżacki zamek na sprzedaż. Komornik wystawił obiekt na licytację

Zamek w Szymbarku trafił na komorniczą licytację. Cena wywoławcza? Prawie 1,5 mln zł. Konieczny będzie też remont.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamek w Szymbarku zbudowano w XIV wieku
Zamek w Szymbarku zbudowano w XIV wieku (Wikimedia Commons CC BY)
d4gorda

Pokrzyżacki zamek w Szymabrku zbudowano w XIV wieku. Od tego czasu był wielokrotnie przebudowywany. Ostatni raz w 1857 r. przerobiono jego południową część w stylu neogotyckim. Jak podaje next.gazeta.pl, pod koniec II wojny światowej urzędowały na nim oddziały SS, później był tymczasową kwaterą Armii Czerownej, której żołnierze, opuszczając gmach w 1946 r., spalili go razem z całym ocalałym wyposażeniem.

Zobacz także: Pałac w cenie kawalerki? Rośnie popularność zabytkowych nieruchomości

Choć z okazałej budowli zostały głównie mury i baszty, Volker Schloendorff nakręcił tam sceny walk do filmu "Król Olch" z Johnem Malkovichem w roli głównej.

d4gorda

Ogrodzieniec - Zamek Legend. Zobacz wideo:

Dla miłośników historii kupno takiego obiektu to nie lada gradka. Trzeba jednak sporo zainwestować - cena wywoławcza to 1 464 750 zł.

Prócz zamku o powierzchni zabudowy 6900 m2 i przyległego parku, w skład nieruchomości wchodzą także inne obiekty: parterowy budynek mieszkalny (175 m2 powierzchni zabudowy), cztery wolnostojące budynki inwentarskie (od 270 do 678 m2 powierzchni zabudowy). Wszystkie wymagają prac konserwatorskich a nawet ratunkowych.

Zobacz także:Możesz zostać panem na zamku. Oto zabytki na sprzedaż

d4gorda

Podziel się opinią

Share
d4gorda
d4gorda