Trwa ładowanie...
dxdlcix
budowa
04-03-2009 16:30

Pol-Aqua wygrała przetarg na budowę Mostu Północnego

Konsorcjum, którego liderem jest
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua wygrało przetarg na
budowę Trasy Mostu Północnego w Warszawie - poinformował w środę
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID).

dxdlcix
dxdlcix

Zaproponowana przez zwycięskie konsorcjum cena za budowę trasy i mostu to 977,6 mln zł. Miasto na sfinansowanie inwestycji zamierzało przeznaczyć 1 mld 167 mln zł.

Jak powiedziała PAP Małgorzata Gajewska z biura prasowego ZMID, umowa z wybranym wykonawcą mogłaby zostać podpisana na przełomie marca i kwietnia. Aby było to możliwe, potrzebne jest jednak jeszcze pozwolenie na budowę, którego wojewoda mazowiecki nadal nie wydał.

Problemem może być także procedura odwoławcza, do której mają prawo firmy, które przetargu nie wygrały.
_ Mają one teraz 10 dni na złożenie skargi w ZMID. Jeśli je oddalimy, będą mogły odwołać się jeszcze do Naczelnej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych, a później do sądu okręgowego _ - powiedziała Gajewska.

Oferty cenowe na budowę nowej warszawskiej przeprawy przez Wisłę otwarte zostały 10 lutego. Złożyło je osiem firm i konsorcjów z dziesięciu dopuszczonych do przetargu.

dxdlcix

Termin otwarcia ofert przesuwany był dwukrotnie w związku z licznymi pytaniami składanymi przez firmy biorące udział w przetargu. Do 23 stycznia ZMID udało się odpowiedzieć na ponad 1300 pytań dotyczących warunków przetargu. Trzy dni później, ostatniego dnia, w którym firmy mogły składać pytania, wpłynęło ok. 100 kolejnych.

Pierwsze prace na trasie Mostu Północnego rozpoczęły się w ub.r. W ich trakcie, przed sezonem lęgowym ptaków wycięto lub przesadzono drzewa i krzewy rosnące na trasie przebiegu nowej przeprawy.

Pierwszy etap budowy trasy Mostu Północnego przebiegać ma od ul. Modlińskiej do ul. Pułkowej (długość ok. 3,4 km), a drugi - od ul. Pułkowej do tzw. "Węzła Młociny" przy ul. Kasprowicza (ok. 1 km). Powstaną dwie jezdnie po trzy pasy ruchu w każdą stronę, chodniki, ścieżki rowerowe oraz trasa tramwajowa, która połączy dwie warszawskie dzielnice - Białołękę i Bielany.

Początkowo planowano, że Most Północny powstanie do 2008 r., ale kilkakrotnie unieważniano konkursy i przetargi. Według obecnych założeń ma on powstać w ciągu 32 miesięcy od daty podpisania umowy. Jeśli nie będzie skarg ze strony firm, które przegrały przetarg, mógłby więc powstać pod koniec 2011 r.

dxdlcix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxdlcix