Trwa ładowanie...
d3zla33

Polacy korzystnie o protestach związkowców

Miesiąc po masowych protestach związków zawodowych w Warszawie poparcie dla ich akcji rośnie. Tak wynika z sondażu CBOS
Share
Polacy korzystnie o protestach związkowców
Źródło: PAP/Bartłomiej Zborowski
d3zla33

Miesiąc po masowych protestach związków zawodowych w Warszawie poparcie dla ich akcji rośnie. Tak wynika z sondażu CBOS.

Wiece przeprowadzone w połowie września, tuż po ich przeprowadzeniu, cieszyły się poparciem 50 procent obywateli. Teraz ten odsetek wzrósł do 69 procent. Przeciwników jest mniej - już nie 37, a 24 procent. Polacy też w coraz większym stopniu identyfikują się z postulatami związkowców. Nadal więcej ankietowanych (49 procent) uważa, że centrale reprezentują swoje interesy, a nie ich (40 procent), jednak w porównaniu z poprzednim badaniem ten odsetek zmienił się na korzyść związkowców. We wrześniu 2/3 obywateli uważało, że protesty sprzyjają związkowcom.

Polecamy: Stażyści w branży PR mogą zarabiać nawet 1,6 zł na rękę

d3zla33

Polacy na ogół pozytywnie wypowiadają się o organizacji wrześniowych manifestacji związkowych. Sposób ich przeprowadzenia i przebieg dobrze ocenia 65 procent badanych. Równocześnie trzy czwarte ankietowanych wątpi w skuteczność wrześniowych protestów. Badanie przeprowadzono między 3 a 9 października na reprezentatywnej próbie 1066 dorosłych mieszkańców Polski.

Szukasz pracy w branży budowlanej? Sprawdź oferty!

d3zla33

Podziel się opinią

Share
d3zla33
d3zla33