Trwa ładowanie...

Polacy oszukują holenderskie urzędy w sprawie prawa jazdy

Holenderskie lokalne urzędy mają problem z Polakami, którzy próbują wyłudzać miejscowe prawa jazdy. O sprawie informuje polsatnews.pl.

Share
Polacy oszukują holenderskie urzędy w sprawie prawa jazdy
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3g7syw

Funkcjonujące w Holandii Stowarzyszenie Spraw Obywatelskich (NVVB) ostrzega władze samorządowe przed procederem, który staje się w tym kraju problemem. Chodzi o próby uzyskania holenderskiego prawa jazdy na podstawie podrobionych, polskich praw jazdy. Do takiej sytuacji doszło ostatnio w Rotterdamie. NVVB prosi holenderskich urzędników o dokładne sprawdzanie przyjmowanych dokumentów.

Zgodnie z europejskimi przepisami prawo jazdy wydane w jednym z państw wspólnoty jest ważne w każdym innym. W przypadku Holandii dokument wymaga jednak wymiany nawet jeśli był wydany bezterminowo. W takim przypadku dokument trzeba wymienić na holenderski po dziesięciu latach od wydania krajowego prawa jazdy.

Do zagranicznego urzędu muszą udać się też ci imigranci, których prawa jazdy wcześniej stracą ważność. W przypadku wydawanych obecnie w Polsce praw jazdy ważność dokumentu - nie zaś samych uprawnień - wynosi 15 lat. Dla dokumentów wydanych w Holandii okres ten jest o pięć lat krótszy.

d3g7syw

Podziel się opinią

Share
d3g7syw
d3g7syw