Trwa ładowanie...
d4a03b1

Polacy pokochali hot-dogi. Kupuje je 30 proc. konsumentów

Hot-dogi rozchodzą się w Polsce niczym ciepłe bułeczki. Na to przynajmniej wskazuje sondaż Kantar na zlecenie PKN Orlen. Stacja paliw chwali się, że to jej hot-dogi najczęściej zajadają Polacy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hot-dogi z Orlenu Polacy wybierają najchętniej.
Hot-dogi z Orlenu Polacy wybierają najchętniej. (iStock.com)
d4a03b1

Już trzech na dziesięciu Polaków kupuje hot-dogi. Badanie Kantara dla PKN Orlen pokazuje, że mamy też swoje własne preferencje dotyczące punktów, gdzie nabywamy danie.

Z danych zaprezentowanych przez PKN Orlen, wynika, że 40 proc. kupujących hot-dogi wybiera te z oferty Orlenu. To spora przewaga nad drugim miejscem na liście – sieć sklepów spożywczych (PKN Orlen nie podaje nazw innych firm w swoim raporcie) zapełnia 19 proc. hot-dogowego rynku.

13 proc. sprzedanych hot-dogów należy do niesieciowych barów szybkiej obsługi. Tylko co dwudziesty z nas wybiera przysmak oferowany na innej stacji paliw, czy w sklepie meblowym.

d4a03b1

Zobacz "Czy to się opłaca": Znany producent rezygnuje z plastiku. Jogurt w szkle już w sklepach

"439 milionów sprzedanych hot-dogów Orlen; 850 kombinacji smakowych, w tym wersje wege. Numer 1 w badaniach preferencji klientów" – wskazał PKN Orlen na Twitterze.

Kto z nas najchętniej sięga po hot-dogi? 56 proc. ich konsumentów stanowią mężczyźni. Najliczniejszą zaś grupą klientów są ci w wieku 15-29 lat. Osoby w tym pułapie wiekowym stanowią aż 52 proc. rynku w ujęciu wiekowym. Najrzadziej po specjał ten sięgają z kolei seniorzy, którzy przekroczyli 60 lat (7 proc.).

d4a03b1

Sprawdź: Ile kosztują trzy hot-dogi i kanapka w Rzymie? 500 złotych

Orlen nie jest jedyną firmą, która oferuje klientom hot-dogi. Od wielu lat Polacy kojarzą z tym produktem również sieć Ikea. Niedawno szwedzki gigant podwyższył o 100 proc. cenę przysmaku w Polsce, o czym informowaliśmy na WP Finanse.

Badanie Kantar na zlecenie koncernu PKN Orlen zostało przeprowadzone na grupie 2 tys. Polaków mających co najmniej 15 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a03b1

Podziel się opinią

Share

d4a03b1

d4a03b1