Trwa ładowanie...
d1xcis1

Połączona firma Rabatu Pomorze i Bać-Polu wejdzie na GPW

30.7.Warszawa (PAP) - Zakończenie fuzji Rabatu Pomorze, spółki zależnej Bomi, oraz Bać-Polu planowane jest na koniec roku. Po zarejestrowaniu połączona firma ma wejść na...

d1xcis1
d1xcis1

30.7.Warszawa (PAP) - Zakończenie fuzji Rabatu Pomorze, spółki zależnej Bomi, oraz Bać-Polu planowane jest na koniec roku. Po zarejestrowaniu połączona firma ma wejść na warszawską giełdę - podało Bomi w komunikacie prasowym.

"W wyniku fuzji powstanie podmiot o znaczącej pozycji na polskim rynku dystrybucji FMCG. Zakończenie fuzji oraz zarejestrowanie połączonej firmy planowane jest na koniec bieżącego roku. Niezwłocznie po zarejestrowaniu połączenia planowane jest wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym" - napisano w komunikacie.

"Bomi dba o wartość dla swoich akcjonariuszy. Wierzymy, że ta wartość będzie rosła szybciej, gdy Bomi skupi się na rozwoju sieci supermarketów i delikatesów, a połączone Rabat Pomorze i Bać-Pol zajmą się rozwojem sieci franszyzowej w oparciu o ogólnopolską sieć dystrybucji" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Wojciechowicz, prezes Bomi.

Rabat Pomorze, spółka zależna Bomi, jest operatorem ogólnopolskiej sieci franszyzowej działającej pod nazwami "Sieć 34" i "eLDe" oraz prowadzi dystrybucję artykułów FMCG na terenie Pomorza oraz Polski południowej.

d1xcis1

Bać-Pol jest jedną z największych firm handlowych w Polsce, posiada centra dystrybucyjne na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i lubuskiego.

W środę Rabat Pomorze i Bać-Pol podpisały list intencyjny w sprawie połączenia.

Poprzez współpracę spółki zamierzają zintensyfikować rozwój sieci franczyzowej i osiągnąć synergię z konsolidacji zaopatrzenia. Powstać ma spółka dystrybucyjna o zasięgu ogólnopolskim, która będzie zaopatrywać zarówno sklepy franszyzowe, sklepy sieci Bomi oraz niezależnych detalistów.

Fuzja wymaga jeszcze zgody UOKiK. (PAP)

pel/ jtt/

d1xcis1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xcis1