Trwa ładowanie...
d4db1qt
16-12-2015 08:24

Polbrand nie wyklucza wejścia na rynek akcji i kolejnych emisji obligacji

Warszawa, 15.12.2015 (ISBnews) - Polbrand nie wyklucza wejścia na rynek akcji. Spółka rozważa także kolejne emisje na Catalyst, poinformował ISBnews prezes Maciej Ziembicki.

Share
d4db1qt

"Nasza przygoda z rynkiem kapitałowym to w tej chwili segment obligacyjny. Cały czas analizujemy różne scenariusze i wejście na rynek akcji nie jest wykluczone. Zrobimy to w odpowiednim momencie rozwoju naszej spółki" - powiedział ISBnews Ziembicki.

Spółka finansuje swoją działalność zarówno kredytami, jak i obligacjami, korzysta także z faktoringu ze względu na długie terminy płatności w branży.

"Wszystko to ma na celu dbanie o bezpieczne wskaźniki płynności. Inwestorzy obligacyjni z Catalyst są dla nas bardzo ważni i nie wykluczamy kolejnych emisji obligacji wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na kapitał" - powiedział prezes.

Polbrand zakłada, że dzięki rozpoczęciu pracy zakładu w Dąbrowie Górniczej dwukrotnie zwiększy przychody, m.in. dzięki pozyskiwaniu odbiorców z sektora energetyki zawodowej.

d4db1qt

"Energetyka zawodowa to nasi klienci i na pewno będziemy walczyć o kolejne tego typu kontrakty. Wejście na rynek południowej Polski otwiera nam ogromne pole do pozyskiwania klientów" - powiedział Ziembicki.

Polbrand zajmuje się obrotem węglem i produktami energetycznymi, obecnie głównie z Rosji, jednak w celu dywersyfikacji źródeł rozwija również import węgla z USA (węgiel koksujący), Wenezueli, Kolumbii i RPA. W łańcuchu dostaw eksploatuje place węglowe w Gdańsku, Szczecinie i Międzyrzeczu Podlaskim oraz w Braniewie. Spółka ponadto zajmuje się produkcją i sprzedażą ciepła z własnej ciepłowni, jak również prowadzi handel biomasą. Jej obligacje są notowane na rynku Catalyst.

(ISBnews)

d4db1qt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4db1qt