Trwa ładowanie...
d30z9qx
d30z9qx

Polenergia zainwestuje w dystrybucję ponad 21 mln zł w ciągu dwóch lat

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - Polenergia Dystrybucja, należąca do Grupy Polenergia, podpisała długoterminową umowę finansowania z ING Bankiem Śląskim na realizację - w ciągu najbliższych dwóch lat - planu inwestycyjnego o wartości powyżej 21 mln zł w obszarze dystrybucji, podała Polenergia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30z9qx

"Strategia rozwoju Polenergii w segmencie dystrybucji zakłada zbudowanie infrastruktury elektroenergetycznej, która umożliwi podłączenie do sieci ponad 6 tys. nowych klientów. Tym samym liczba klientów wzrośnie na koniec 2018 roku aż o 58%. Nakłady poniesione na zakup i wybudowanie infrastruktury pozwolą również podnieść wartość regulacyjną aktywów o 26%" - czytamy w komunikacie.

"Zapowiadany rozwój obszaru dystrybucji staje się faktem, a Polenergia dzięki temu elastycznie i racjonalnie optymalizuje działalność dostosowując ją do sytuacji rynkowej. Zwiększenie znaczenia segmentu dystrybucji umożliwi spółce większą dywersyfikację i stabilizację prowadzonej działalności. Wzrost liczby klientów o ponad połowę oznacza rozwój sprzedaży energii elektrycznej oraz możliwość oferowania nowych produktów" - powiedział kierujący pracami zarządu Polenergii Jacek Głowacki, cytowany w komunikacie.

Polenergia przygotowuje ofertę obejmującą realizację kompleksowej usługi w zakresie budowy i podłączenia do sieci mikro instalacji i źródeł wytwórczych oraz wsparcia klientów w realizacji instalacji fotowoltaicznych. Jednocześnie spółka realizuje pilotażowy program budowy i eksploatacji stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Oferta będzie obejmowała kompleksowe rozwiązania dla każdego klienta indywidualnego, podano również.

d30z9qx

"Polenergia Dystrybucja to druga największa firma dystrybucyjna w Warszawie. Spółka posiada ogólnopolską koncesję na sprzedaż energii, co pozwalają jej działać w różnych rejonach Polski. Polenergia Dystrybucja buduje lub przejmuje infrastrukturę niezbędną do dystrybucji energii i odzyskuje nakłady inwestycyjne poprzez zwrot z WRA i amortyzację WRA, które są zawarte w taryfie dystrybucyjnej. Ponadto, spółka dystrybuuje energię do odbiorców przemysłowych komercyjnych i mieszkaniowych m.in. galerii handlowych i osiedli mieszkaniowych" - czytamy dalej.

Polenergia Dystrybucja posiada 31 działających projektów i 18 projektów w trakcie realizacji. Spółka ma obecnie ponad 10 tysięcy klientów zużywających ponad 285 GWh energii rocznie, dostarczanych poprzez linie energetyczne o długości 110 km, 86 stacji i 145 transformatorów. Spółka realizuje pilotażowe wdrożenie inteligentnej sieci przesyłowej oraz inteligentnego pomiaru zużycia, które stanowią pierwszy etap przejścia na inteligentną infrastrukturę pomiarową, wymieniono także.

"Na koniec trzeciego kwartału 2016 roku Polenergia dysponowała łączną zainstalowaną mocą na poziomie 369 MW, z czego 245 MW pochodziło z farm wiatrowych, co zapewniło spółce pozycję w gronie liderów na polskim rynku. Pozostałe 124 MW pochodziły z kogeneracji opartej na gazie, dając Grupie 15% udziału w krajowym rynku wytwarzania energii z gazu ziemnego głównie poprzez Elektrociepłownię Nowa Sarzyna. Grupa Polenergia ma także w swoim portfelu projekty farm wiatrowych na lądzie o łącznej mocy około 270 MW będące w końcowej fazie developmentu, które posiadają pozwolenie na budowę" - podano też w informacji.

Trwają także prace nad przygotowaniem tych projektów do udziału w procesie aukcyjnym. Spółka przygotowuje również do udziału w aukcjach projekt elektrowni biomasowej Wińsko, na który w trzecim kwartale 2016 roku otrzymała pozwolenie na budowę. Strategicznym projektem rozwijanym przez Polenergię jest budowa morskich farm wiatrowych na Bałtyku o łącznej mocy 1,2 GW. Spółka jako pierwsza w Polsce uzyskała w lipcu 2016 r. decyzję środowiskową dla projektu Morskiej Farmy Wiatrowej Bałtyk Środkowy III, podsumowano w komunikacie.

Polenergia S.A. - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

(ISBnews)

d30z9qx

Podziel się opinią

Share
d30z9qx
d30z9qx