Trwa ładowanie...
d3sdzbt

Polimex-Mostostal przygotuje emisję do 150 mln akcji bez prawa poboru

Warszawa, 24.11.2016 (ISBnews) - Zarząd Polimeksu-Mostostalu rozpoczął przygotowania do przeprowadzenia emisji do 150 mln akcji serii T, celem podwyższenia kapitału zakładowego o max. 300 mln zł, w trybie subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy, podała spółka. Dla zatwierdzenia emisji spółka planuje zwołać walne zgromadzenie.

Share
d3sdzbt

"Z uwagi na bieżące potrzeby finansowe spółki i trudności w zapewnieniu spółce odpowiedniej wysokości gwarancji koniecznych do pozyskiwania i realizacji kontraktów budowlanych konieczna jest dalsza restrukturyzacja finansowa spółki. Dlatego dostrzegając konieczność dokapitalizowania spółki, zarząd w dniu dzisiejszym podjął uchwałę kierunkową w sprawie podjęcia czynności związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego spółki poprzez emisję akcji serii T w trybie subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy" - czytamy w komunikacie.

Zarząd dostrzega konieczność dokapitalizowania spółki poprzez podwyższenie kapitału zakładowego spółki o kwotę nie większą niż 300 mln zł poprzez emisję akcji serii T w liczbie nie większej niż 150 mln sztuk, w trybie subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy, bez konieczności przeprowadzenia oferty publicznej, podano dalej.

"Zarząd rozpoczął czynności mające na celu przygotowanie emisji akcji, natomiast decyzja co do podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję akcji oraz warunków jej przeprowadzenia należy do walnego zgromadzenia, w związku z czym zarząd planuje zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie" - napisano także w komunikacie.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW od października 1997 r. W 2015 r. miała 2 548,58 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3sdzbt

Podziel się opinią

Share
d3sdzbt
d3sdzbt