Trwa ładowanie...

Polka będzie pracować w gabinecie szefa KE

Polka Agnieszka Skuratowicz, będzie od 1 maja pracować w gabinecie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso. Będzie zajmować się sprawami gospodarczymi oraz kontaktami z Polską.

Polka będzie pracować w gabinecie szefa KEŹródło: AP, fot: Yves Logghe
d3zu8qp
d3zu8qp

Informację tę potwierdziła sama zainteresowana.

Skuratowicz od 2003 roku pracuje w Komisji Europejskiej, a ostatnio w gabinecie wiceprzewodniczącej KE i szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Agnieszka Skuratowicza rozpoczęła pracę w gabinecie Ashton w kwietniu 2009 roku, kiedy ta była komisarzem ds. handlu. Wcześniej pracowała w dyrekcji generalnej KE ds. monetarnych i gospodarczych oraz w dyrekcji generalnej ds. handlu. Do Brukseli trafiła w ramach stażu, po studiach na wydziale nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wraz z wejściem przez Skuratowicz do gabinetu Barroso Polscy są w gabinetach szefów najważniejszych instytucji UE. Polka Magdalena Canowiecka pracuje w gabinecie przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya. Polacy są też oczywiście w gabinecie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka.

Polska chciałaby, aby na miejsce Skuratowicz w gabinecie Ashton też został zatrudniony Polak lub Polka. Na razie nie ma jednak żadnej decyzji w tej sprawie, ale jest bardzo prawdopodobne, że Ashton przyjmie kogoś z nowego kraju UE (niekonieczne z Polski), by zademonstrować, że równowaga geograficzna obok kompetencji samego kandydata jest dla niej ważna.

Inga Czerny

d3zu8qp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zu8qp