Trwa ładowanie...
d1cxryj

Polmlek i Polmlek Olsztyn wnioskują do UOKiK o zgodę na połączenie

Warszawa, 21.09.2016 (ISBnews) - Polmlek z siedzibą w Warszawie oraz Polmlek Olsztyn siedzibą w Olsztynie złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o pozwolenie na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, podał urząd.

Share
d1cxryj

Wniosek wpłynął 16 września, sprawa jest w toku.

Zgłoszenie dotyczy zamiaru koncentracji polegającej na połączeniu Polmlek (spółka przejmująca) i Polmlek Olsztyn.

Polmlek działa w sektorze mleczarskim, obejmującym głównie przetwórstwo mleka, produkcję serów i twarogów, masła, śmietany, a także jogurtów. Podmioty z grupy kapitałowej Polmlek zajmują się produkcją i sprzedażą przetworzonego mleka, śmietany, proszków mlecznych, serów i twarogów. Należąca do grupy kapitałowej Polmlek Fortuna zajmuje się produkcją soków z owoców i warzyw, nie działa na rynku przetwórstwa mleka i nie jest producentem wyrobów mleczarskich.

Polmlek Olsztyn od roku 2013 nie prowadzi działalności produkcyjnej w zakresie szeroko rozumianych produktów mleczarskich, przedmiotem działalności jest skup mleka surowego i jego dalsza odsprzedaż na rzecz różnych producentów wyrobów mleczarskich. Podmioty należące do grupy kapitałowej Polmlek Olsztyn działają na rynku przetwórstwa mleka i są producentami wyrobów mleczarskich, zajmują się m.in. produkcją i sprzedażą przetworzonego mleka, śmietany, serów i twarogów. Należący do grupy kapitałowej Zamek Giżycki Sp. z o.o. działa na rynku usług hotelarskich.

(ISBnews)

d1cxryj

Podziel się opinią

Share
d1cxryj
d1cxryj