Trwa ładowanie...
d47ih53

Polomarket rośnie w siłę. Sieć inwestuje w trzecie centrum logistyczne

Jak informuje sieć Polomarket w komunikacie prasowym, nowe centrum logistyczne będzie mieć powierzchnie 30,5 tys. m2. Dzięki niemu polskie markety będą mogły rozszerzyć ekspansję w północnej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyrektor operacyjny Polomarket Bartosz Pietruszka przekonuje, że nowe centrum logistyczne jest "naturalnym krokiem w rozwoju sieci".
Dyrektor operacyjny Polomarket Bartosz Pietruszka przekonuje, że nowe centrum logistyczne jest "naturalnym krokiem w rozwoju sieci". (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Piotr Litwa)
d47ih53

Sieć zdecydowała się na wynajem powierzchni w kompleksie logistycznym 7R Park Tczew. To nowość w strategii Polomarketu – dotychczas spółka inwestowała we własne centra logistyczne.

Magazyn wysokiego składowania w Tczewie ma być gotowy do użytku w ostatnim kwartale 2020 roku. Sieć deklaruje, że dzięki nowej inwestycji będzie mogła obsłużyć do 150 sklepów. Nowe centrum logistyczne ma być również najnowocześniejszym magazynem sieci.

Bartosz Pietruszka, dyrektor operacyjny Polomarket, zapewnia, że sieć przeanalizowała działania istniejących centrów logistycznych. Nowa baza jest zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie zoptymalizować i skrócić do minimum wszystkie procesy.

d47ih53

Obejrzyj: Nowoczesne konto dla mikroprzedsiębiorcy

- Pozwoli nam to, skuteczniej pracować nad wszystkimi parametrami jakościowymi, a także nad współczynnikami produktywności, które przekładają się ostatecznie na koszt logistyki. Przygotowujemy się do otwarcia większej liczby sklepów, więc oddanie trzeciego centrum logistycznego jest dla nas naturalnym krokiem w rozwoju sieci - dodaje Bartosz Pietruszka.

Czytaj też: Polomarket rośnie w siłę. Otwiera kolejne sklepy w nowym koncepcie

Nowa inwestycja Polomarketu zakłada również powstanie m.in. wewnętrznej stacji paliw, myjni dla samochodów ciężarowych, parkingów dla samochodów ciężarowych oraz aut osobowych dla pracowników. Sieć wskazuje, że mroźnia oraz chłodnie w nowym centrum logistycznym zasilane będą w oparciu o zespoły chłodnicze CO2. Obiekt zostanie wyposażony w elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 MW.

d47ih53

Atutem nowego centrum ma być jego położenie w bliskości autostrady A1 na węźle Swarożyn. W okolicy magazynów krzyżują się drogi krajowe nr 91 oraz 22. Jak przekonuje Polomarket w komunikacie, zapewni to dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych północnej Polski.

Sprawdź: Polomarket stawia na ekologię. Kartony zamiast foliowych opakowań

Grupa Polomarket posiada współcześnie ponad 280 sklepów na terenie całej Polski. Notuje również niemal 2,5 mld złotych obrotu netto rocznie. Działalność rozpoczęła w 1997 roku.

.Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47ih53

Podziel się opinią

Share
d47ih53
d47ih53